Drámai mérkőzésen remiztek a spanyolokkal

2019-11-28 21:01:51

Nüanszok hiányoztak a Ferencváros győzelméhez

Csütörtök este rendkívül izgalmas mérkőzést vívott egymással a Ferencváros és az Espanyol gárdája a Groupama Arénában.

A 2-2-es döntetlenre végződő összecsapás azt jelenti, hogy az Európa-liga csoportkörének utolsó fordulójában a zöld-fehéreknek a Ludogorec otthonában még lehet esélyük...

Az első félidő első felében felváltva támadtak a csapatok, majd egy kapufáról kipattanóból Sigér Dávid megszerezte az FTC vezető gólját. A vendégek néhány perc múlva egy védőn megpattanó lövéssel egalizáltak, a félidőben 1-1 volt az eredmény.

Szünet után nagyon rákapcsoltak Dibuszék. A kapus parádés védésekkel tartotta meccsben csapatát, míg a támadók több ígéretes helyzetet is kidolgoztak. Ezután főszerepbe kerültek a tizenegyesek. A Ferencváros első büntetőjét Isael gyengén lőtte, így Diego López védeni tudott a bal saroknál.

A 91. percben hangrobbanás közepette vette tudomásul az egész aréna, hogy buktatásért újra büntetőhöz jut az FTC. Ezúttal a csereként beálló Skvarka Michal vállalta el - és nem hibázott (2-1).

Ekkor már-már úgy nézett ki, hogy az erőn felül teljesítő Ferencváros offenzív játéka meghozza gyümölcsét, ám a 96. percben, az utolsó pillanatban, a mindent egy lapra feltéve támadó spanyol csapat odakerült Dibusz kapujához, ahol Dardel 3 méterről a magyar kapuba fejelt (2-2).

A másik találkozón - Moszkvában - is döntetlen eredmény született, így a Ferencvárosnak az utolsó fordulóban a Ludogorec otthonában kellene egy bravúros győzelemmel kiharcolnia a továbbjutást.

Európa-liga, 5. forduló, H csoport

FERENCVÁROS–ESPANYOL 2–2 (1–1)
Groupama Aréna, 19 111 néző, jv.: Tiago Martins, gólsz.: Sigér (23.), Skvarka (91.), ill. Melendo (30.), Darder (96.)
Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics G., Frimpong, Blazic, Civic – Sigér (Skvarka 86.), Haratin – Isael, Tokmac, Varga R. (Zubkov 62.) – Boli (Szihnyevics 83).
Espanyol: Diego López – Luís López, Calero, Dídac – Pipa, Pol Lozano, Iturraspe, Granero (Moha 69.), Corchia – Melendo (Calleri 81.), Campuzano (Darder 88.).
Piros lap: Civic (94.)