Egy félidő alatt "lerendezte" a Paks

2021-11-21 12:49:08

Győzött, de maradt sereghajtó az Újpest

Szombaton három mérkőzéssel folytatódott az NB I 13. fordulója. A Paks ellenállhatatlanul küzdött a Puskás Akadémia elleni meccs első félidejében, ami olyan jól sikerült a zöld-fehérekenek, hogy szünetre 3-0-val vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidőben nem sok minden történt, csak annyi, hogy a finisben gólt váltottak a csapatok (4-1).

A Kisvárda erőteljesebb játékkal jelentkezett a Gyirmót ellen az első félidőben, ez pedig vezetést ért számukra. Fordulás után összeszedte msgát a Gyirmót, de úgy tűnt, nem tudják ledolgozni egygólos hátrányukat. A 91. percben aztán a Kisvárda kihagyta a meccslabdát, az ellentámadásból pedig mégis megszületett a hazaiak egyenlítő találata (1-1).

Újpesten bekezdett a Debrecen, de az első percek offenzívája után az Újpest átvette a kezdeményezést és a 20. percben vezetéshez jutott. Egy büntetőből hamar érkezett a válasz, ám miután Nikolicsot kiállították, emberhátrányban már szine végig egykapuztak a lilák. Fordulás után ez két gólt eredményezett (3-1).

NB I, 13. forduló, szombat

PAKS – PUSKÁS AKADÉMIA 4–1 (3–0)
Paks, 1198 néző, gólsz.: Ádám (8.), Böde (26.), Bognár I. (45.), Sajbán (90.), ill. Corbu (87.)

GYIRMÓT – KISVÁRDA 1–1 (0–1)
Gyirmót, 864 néző, gólsz.: Ikic (92.), ill. Bumba (11., 11-esből)

ÚJPEST – DEBRECEN 3–1 (1–1)
Szusza-stadion, 1667 néző, gólsz.: Beridze (20.), Kone (57.), Deslandes (87., öngól), ill. Dzsudzsák (28., 11-esből)