Elrajtolt a bajnoki szezon

2017-07-15 22:12:16

A matyóföldiek emberhátrányban arattak győzelmet Debrecenben

Meglepetéssel indult az NB I 2017–2018. évi idénye. Az 1. forduló három szombati mérkőzése közül talán a DVSC hazai sikere tűnt a legvalószínűbbnek, mégsem az előzetes várakozásoknak megfelelően alakult a találkozó. A vendégektől Tóth Bence a 47., percben a kiállítás sorsára jutott, ekkor még 0–0 volt az eredmény, de a java csak ezután következett.

Sokan borítékolták a Loki győzelmét, ám a Mezőkövesd csapata nem így gondolta. Gohér a 63. percben, immár emberhátrányban megszerezte a vezetést, amit a Debrecen még egalizálni tudott a 76. minutumban. A csattanó a 93. percre maradt, amikor Hudák Dávid megszerezte a kövesdiek második, egyben győzelmet jelentő találatát (1–2).

Pakson az Újpest vendégeskedett. A lilák "mumusát" ezúttal sikerült meglepni, ám a vezető újpesti gólt hazai követte, a megítélt 11-est Szakály értékesítette. Szünet után fordított a Paks, Papp Kristóf közelről talált be Pajovic kapujába. A döntetlent jelentő végeredményt Windecker állította be a 68. percben (2–2).

Az esti Honvéd–Haladás meccsen a kispesti bajnokcsapat taktikus játékkal simán verte a szombathelyi gárdát. Az ellenállhatatlan Lanzafame szépségdíjas találattal tette fel a koronát mai teljesítményére (2–0).

NB I 1. forduló, szombat:
Debrecen–Mezőkövesd 1–2 (0–0), Debrecen, 4 401 néző, jv.: Pintér Cs., gólsz.: Ferenczi (76.), ill. Gohér (63.), Hudák (93.)
Paks–Újpest 2–2 (1–1), Paks, jv.: Karakó F., gólsz.: Szakály D. (16., 11-esből), Papp K. (48.), ill. Pauljevic (13.), Windecker (68.)
Honvéd–Haladás 2–0 (1–0), Bozsik-stadion, jv.: Erdős J., gólsz.: Bobál D. (30.), Lanzafame (89.)