Emberhátrányban nyert az FTC

2021-09-12 09:42:45

A 94. percben mentett pontot a Mezőkövesd

Szombaton három mérkőzésre került sor az NB I 6. fordulójában. A Ferencváros fővárosi rangadót játszott a Honvéd otthonában, ahol a 16. percben Tokmac révén megszerezték a vezetést. Jelentős fordulatot hozhatott volna a ferencvárosi Botka kiállítása a 23. percben, hiszen a kispestiek ezután 67 percig emberelőnyben futballoztak.
A zöld-fehérek azonban még ekkor is veszélyesebbek voltak a kapura, különösebb veszély nélkül megőrizték a vezetésüket (0-1).

Pakson 54 perc leforgása alatt három góllal elhúzott a hazai csapat, mégis szoros lett a meccs vége. Az MTK a 75. percre 3-2-re feljött és közel állt az egyenlítéshez. Bognárék azonban megőrizték minimálisra apadt előnyüket a végére (3-2).

Mezőkövesden fordulatos küzdelmet láthatott a közönség. Hazai vezetés után a vendég MOL Fehérvár szünet után fordítani tudott, de a csattanó a végére maradt, ugyanis Pintér Attila együttese a hosszabbítás utolsó másodperceiben egyenlített (2-2).

NB I, 6. forduló, szombat

HONVÉD – FERENCVÁROS 0–1 (0–1)
Bozsik Aréna, 4046 néző, gólsz.: Tokmac (16.)

PAKS – MTK 3–2 (2–0)
Paks, 1175 néző, gólsz.: Sajbán M. (37., 54.), Ádám M. (8.), ill. Grozav (70., 11-esből), Miovski (75.)

MEZŐKÖVESD – MOL FEHÉRVÁR 2–2 (1–0)
Mezőkövesd, 1498 néző, gólsz.: Nagy D. (39.), Drazic (94.), ill. Nikolics (70.), Heister (81.)