Félidőben még a Haladás vezetett Felcsúton

2017-09-10 19:00:57

A hosszabbításban mentett pontot Pakson a bajnokcsapat

Vasárnapra két mérkőzés maradt az NB I 8. fordulójából. A Videoton elleni bajnokin megbízott vezetőedzőként debütáló Pacsi Bálint és a Haladás nem feltartott kézzel érkezett Felcsútra...

A listavezetőt sikerült meglepniük a zöld-fehéreknek, Németh Márió a 35. percben bevette Kovácsik kapuját. A nagy meglepetés azonban elmaradt. Az 52. percben Lazovic egyenlített, majd kevéssel ezután Pátkai találata már hazai előnyt eredményezett. A rendes játékidő utolsó percében Scepovic állította be a végeredményt (3–1). Újabb sikerével a Vidi már öt pont előnnyel vezeti a tabellát.
(Fotó: vidi.hu)

Fordulatos csatát hozott a Paks–Honvéd meccs. Az első félidő hajrájában Lanzafame értékesített egy büntetőt, így kispesti előnnyel vonultak pihenőre a csapatok. Fordulás és térfélcsere után az eredmény is megfordult: előbb Lovric öngóljával egyenlített, majd Papp 89. percben esett találatával vezetéshez jutott a Paks. Az újabb fordulat már a hosszabbításban történt, amikor Kabangu góljával a kispestiek döntetlenre mentették a mérkőzést (2–2).

NB I 8. forduló, vasárnap:
Videoton–Haladás 3–1 (0–1), Felcsút, 1 771 néző, jv.: Szőts G., gólsz.: Lazovic (52.), Pátkai (63.), Scepovic (90.), ill. Németh M. (35.)
Paks–Honvéd 2–2 (0–1), Paks, jv.: Pintér Cs., gólsz.: Lovric (79. - öngól), Papp (89.), ill. Lanzafame (40. - 11-esből), Kabangu (91.)