Győzelemmel zárt az Újpest

2022-05-14 00:03:00

Vezetett a Mezőkövesd, de fordítottak a lila-fehérek

Pénteken a Mezőkövesd-Újpest bajnokival megkezdődött az NB I zárófordulója. Különösebb tétje már nem volt a találkozónak, viszont mindkét félre ráfért egy jó szezonzárás.

A hazaiak számára remekül kezdődött a mérkőzés, szinte az első akciójából gólt ért el a Kövesd. A vendégcsapat nem esett kétségbe, egymás után vezette a támadásait. Szünetig azonban nem jött össze az egyenlítés.

Fordulás után volt tizenkét perc, ami eldöntötte a három pont sorsát. Az 59. és a 71. minutum között Katona, Beridze, majd Zivzivadze jóvoltából fordított az Újpest. A végeredményt Besirovic állította be a 93. percben (2-3).

A kövesdieknél bemutatkozott a 17 éves Bodnár Attila.

NB I, 33. forduló, péntek

MEZŐKÖVESD - ÚJPEST 2-3 (1-0)
Mezőkövesd, gólsz.: Jurina (3.), Besirovic (93.), ill. Katona M. (59.), Beridze (66.), Zivzivadze (71.)