Győztes gól a finisben

2023-01-24 20:36:25

Döntetlen helyett a végén behúzta a Ferencváros

Kedden este az NB I 2. fordulójából mára halasztott bajnoki mérkőzéssel megkezdődött az élvonal tavaszi idénye.

A favorit Ferencváros egy tizenegyesből jutott vezetéshez a 17. percben, azonban nem maradt sokáig hátrányban a ZTE, mert három perccel később Huszti kiegyenlítette a hátrányt.

Derekasan küzdött a hazai csapat, aminek majdnem pontszerzés lett az eredménye. A gyors gólváltást követően mindkét csapat nagy erőket mozgatott meg a győztes gólért, ám egészen a 90. percig kellett várni erre a momentumra. Ekkor a ferencvárosi Adama Traoré (13/9) úgy kotorta a labdát a ZTE kapujába, hogy az éppen csak áthaladt a gólvonalon (1-2).
Győzelmével a Ferencváros előnye 11 pontra nőtt az élen.

NB I, 2. forduló, kedd

ZTE - FERENCVÁROS 1-2 (1-1)
Zalaegerszeg, 5514 néző, gólsz.: Huszti (21.), ill. Marquinhos (18., 11-esből), Traoré (90.)