Hatalmas a tömörülés az NB II alsóházában

2018-04-12 09:20:22

Szerda délután és este bepótolták az elmaradt 23. bajnoki fordulót

Szerdán bepótolták a rossz időjárás miatt elhalasztott 23. játéknapot a másodosztályban. A bajnokaspiráns igencsak megizzadt az Óbudán megrendezett Vác–MTK mérkőzésen. A kék-fehérek korai vezetését követően a váciak szünetig fordítottak, majd a második félidőben az MTK is megtette ugyanezt. Lencse győztes gólja az utolsó percben született (hírkép: MTK).

A második feljutó helyen álló Kisvárda tévés meccsen szerepelt a Gyirmót vendégeként. Az egygólos találkozót a hazaiak nyerték, így a szintén három pontot begyűjtő Békéscsabával és Nyíregyházával egyetemben (48-48 ponttal) kilenc egységnyire megközelítették a kisvárdaiakat.

Az alsóházban szintén nagy a tumultus. A kiesés ellen harcoló együttesek közül csak a sereghajtó (13 pontos) Sopron helyzete reménytelen, előtte a Mosonmagyaróvár 29, a Siófok, a ZTE, a Szeged 2011 és a Budafok 30-30 ponttal áll.

NB II, 23. forduló:
Gyirmót–Kisvárda 1–0, Cegléd–M.magyaróvár 1–1, Békéscsaba–Sopron 3–0, Vác–MTK 2–3, Szolnok–Szeged 2011 0–1, Budaörs–Soroksár 2–2, Siófok–ZTE 2–0, Csákvár–ETO FC Győr 3–1, Budafok–Kazincbarcika 1–0, Nyíregyháza–Dorog 3–1.