Helycsere a dobogón

2020-11-21 11:32:18

A Ferencváros nyomába eredt a nyírségi csapat

Péntek este az NB I 11. fordulójának rangadója nyitotta meg a játéknapot. Bármilyen furcsa ezt leírni, a Kisvárda és a Paks a minél jobb dobogós helyezésekért áll harcban jelenleg, így joggal nevezhető rangadónak az összecsapás (fotó: kisvardafc.hu).

A jó iramú találkozót a Paks kezdte jobban, mégis a hazaiak jutottak vezetéshez Bumba (32/5) góljával a 18. percben.

Elég hamar érkezett a válasz, egy paksi támadás végén Rubusról a saját kapujába hullott a labda, öngóllal egalizált a Paks a 30. percben (1-1).

A 44. percben Navratil (10/3) becsapta Hegedűst, majd belőtte a Kisvárda második gólját (2-1).

Fordulás után a paksiak az egyenlítésért, a Kisvárda pedig a vezetés bebiztosításáért hajtott. Kifejezetten szórakoztató meccset láttak volna a nézők, ha nem zárt kapuk mögött rendezik az eseményt.

A 86. percben Jelena Richárd (21/1) remekül érkezett a paksi kapu elé, labdát is kapott, amit a hálóba passzolt, kialakítva a végeredményt (3-1).

Győzelmével folytatta remek sorozatát a szebolcsi együttes, amely helyet cserélt ellenfelével a tabellán és jelenleg a Ferencváros első számú üldözője!

NB I, 11. forduló, péntek

KISVÁRDA – PAKS 3–1 (2–1)
Kisvárda, gólsz.: Bumba (18.), Navratil (44.), Jelena (86.), ill. Rubus (30., öngól)