Legyőzte az éllovast a DVTK

2021-09-16 00:26:48

A Haladás lett a hétközi NB II-es forduló nyertese

Szerdán teljes fordulóra került sor az NB II-ben. Az éllovas Nyíregyházát ötezer néző és hatalmas hangulat várta a keleti rangadón Diósgyőrben. Egy korai öngóllal a borsodiak jutottak vezetéshez a találkozó legelején, majd Zamostny fejesgóllal egalizált a 16. percben. Az első játékrész derekán Hornyák gólja ismét a DVTK felé billentette a mérleg nyelvét.

Szünet után Szabó Bálint találatával 2-2-re módosult az eredmény. Az utolsó 15 percben már csak a nagy becsvággyal küzdő Diósgyőr volt eredményes: előbb Könyves talált be, majd a nap gólját szerző Molnár Gábor (NB I: 113/27) a kapunak háttal állva, ollózó mozdulattal lőtt a nyírségiek kapujába (4-2).
(Fotó: DVTK, Facebook)

A Szpari első vereségével igen szorossá vált az élmezőny. A Tiszakécskét verő Haladás ugrott az élre, a PMFC ellen nyerő Vasas pedig a második helyre jött fel. A harmadik pozíció jelenleg a Budafokot verő Kecskemété.

NB II, 8. forduló

SOROKSÁR – III. KERÜLET 2–1 (1–0)
Soroksár, gólsz.: Lovrencsics (11.), Lőrinczy (76.), ill. Bori (78., 11-esből)

BUDAÖRS – SZEGED-CSANÁD 1–4 (1–0)
Budaörs, gólsz.: Vankó (5.), ill. Dobos (51.), Haruna (64., 11-esből), Gréczi (72.), Kóródi (86.)

SZENTLŐRINC – DOROG 0–0
Kaposvár

VASAS – PMFC 1–0 (0–0)
Illovszky-stadion, gólsz.: Berecz Zs. (71.)

KECSKEMÉT – BUDAFOK 1–0 (0–0)
Kecskemét, gólsz.: Tóth D. (74.)

SIÓFOK – SZOLNOK 3–2 (2–1)
Siófok, gólsz.: Varjas (5.), Kiss B. (10.), Elek B. (89.), ill. Sipos Z. (23.), Rokszin (71.)

CSÁKVÁR – ETO FC GYŐR 2–2 (0–1)
Csákvár, gólsz.: Takács T. (61., 11-esből), Komáromi (70.), ill. Kulcsár (21.), Berki (83.)

DVTK – NYÍREGYHÁZA 4–2 (2–1)
Diósgyőr, 5222 néző, gólsz.: Jánvári (3., öngól), Hornyák (28.), Könyves N. (76.), Molnár G. (82.), ill. Zamostny (16.), Szabó B. (73.)

AJKA – BÉKÉSCSABA 2–1 (1–0)
Ajka, gólsz.: Csizmadia (9.), Stoiacovici (82.), ill. Horváth P. (68.)

HALADÁS – TISZAKÉCSKE 1–0 (1–0)
Rohonci út, gólsz.: Tóth M. (24.)