Évnyitó lábtenisztornánkra ebben az évben január 13-án (vasárnap), 10 órától került sor az Angyalföldi Láng Sportcsarnokban..
A XVI. HLSZ-Groupama Lábtenisz Torna idén három kategóriában nyújtott sporttal egybekötött, vidám kikapcsolódási lehetőséget az eseményre benevező csapatok számára. A profik a Juhász Roland-, a 45 év felettiek a Gera Zoltán-, a 45 év alattiak pedig a Király Gábor-kategóriában indulhattak.
(Hírképünkön Maróti Béla és dr. Horváth Gábor heroikus küzdelme látható.)
Gera Zoltán-kategória, 11 csapat:
Strebcsik (Strebák József, Csík Csaba, Farkas József), SZEKAP (Korányi András, Földesi István), Szolnok Old Boys (Fehér Norbert, Fazekas Attila, Ács Károly), Traktorgyár (Lelik Csaba, Dézsi Tibor), SUBA (Surán József, Balsai Szilveszter), Paskál (Kudlák László, Lévai László), Pulzus Old Boys (Keresztúri András, Kis Sándor, Cseh István), Sződliget II (Krasnyánszki Zoltán, Bertha Mihály), Sződliget III (Makó Zsolt, Rácz László), Kopp (Kopp Dezső, Lakatos László), UTE (Zámbó Sándor, Nagy Zoltán),
Király Gábor-kategória, 16 csapat:
Teqken (Bányik Csaba, Blázsovics Ádám), Sződliget I (Szélesi Zoltán, Kiss Ferenc, ifj. Kiss Ferenc), Zseniális Teknős (Lengyel Zsolt, Szugyiczki András), Duranda (Földesi Fábián, Horváth Ádám, Szekeres Marcel), Pizza 67 (Kővári Tibor, Farkas Gábor, Pöttendi Gábor), Bengáli Tigrisek (Lakatos László, Kellner Zsolt), TeqGo (Nádai Péter, Somoskői Balázs, Somoskői Tamás), Pórkölt (Balsai Szilveszter, Lipcsei Mihály), Mikokapunki (Kántor István, Márkus Zsombor), Munkácsi (Munkácsi Sándor, Miller Norbert, Balogh Zoltán), Nembiztos (Petrik Soma, Molnár Gergely), Roli-Gumi (Zelenka Zsolt, Füle Mátyás), Cserpes Team (Cserpes Rudolf, Blazsovits Zsolt, Pénzes Imre), HotrodBudapest (Krisztu György, Szörfi Márk), Nyíl Team (Nyilasi Tibor, Vattai Balázs, Hámori László), Vegyesköret (Kiss Márk, Kiss István).
Juhász Roland-kategória, 10 csapat:
SZESPO SE (Lakics Balázs, Szabó László), Brothers (Kis Márk, Fodor Ádám), Óbudagumi Team (Rádli József, Solymosi Ádám, Fábián Lóránd), Pulzus (Fazekas Péter, Popon Tamás, Lengyel Béla), Bajnokok (Oláh Máté, Oláh Tamás), SKHSE (Lepsényi Boglárka, Kamjén László), Akarattya (Nyilasi Bálint, Királyvári Krisztián), BTC-TLSZ (Sipos Árpád, Szabó Bence), DXTRADE Batta (Kozderka István, Molnár Gábor, Molnár János), SZEKA (Demtsa András, Koltai Kristóf).
A csoportkörben - kategóriánként - hármas és négyes csoportokban küzdöttek meg egymással a csapatok. A legjobbak, vagyis a csoportgyőztesek és a második helyezettek bejutottak a torna egyenes kieséses szakaszába, a harmadik helyezettek pedig a vigaszágon folytathatták.
Gera Zoltán-kategória, főtábla
negyeddöntő:
az UTE csapata erőnyerő
Pulzus Old Boys - Sződliget III 15-13
Szolnok Old Boys - SZEKAP 15-11
a Sződliget II csapata erőnyerő
elődöntő:
UTE - Pulzus Old Boys 14-15
Szolnok Old Boys - Sződliget II 15-12
bronzmeccs:
UTE - Sződliget II 15-14
döntő:
Pulzus Old Boys - Szolnok Old Boys 13-15
A Gera Zoltán kategória végeredménye:
I. Szolnok Old Boys (Fehér Norbert, Fazekas Attila, Ács Károly), II. Pulzus Old Boys (Keresztúri András, Kis Sándor, Cseh István), III. UTE (Zámbó Sándor, Nagy Zoltán).
Király Gábor-kategória, főtábla
negyeddöntő:
Nyíl Team - Sződliget I 7-15
Pizza 67 - Mikokapunki 15-12
Munkácsi - HotrodBudapest 10-15
Bengáli Tigrisek - Roli-Gumi 15-9
elődöntő:
Sződliget I - Pizza 67 15-11
HotrodBudapest - Bengáli Tigrisek 7-15
bronzmeccs:
Pizza 67 - HotrodBudapest 15-10
döntő:
Sződliget I - Bengáli Tigrisek 13-15
A Király Gábor kategória végeredménye:
I. Bengáli Tigrisek (Lakatos László, Kellner Zsolt), II. Sződliget I (Szélesi Zoltán, Kiss Ferenc, ifj. Kiss Ferenc), III. Pizza 67 (Kővári Tibor, Farkas Gábor, Pöttendi Gábor).
Juhász Roland-kategória, főtábla
elődöntő:
DXTRADE Batta - SZESPO SE 15-8
BTC-TLSZ - Bajnokok 15-9
bronzmeccs:
SZESPO SE - Bajnokok 15-7
döntő:
DXTRADE Batta - BTC-TLSZ 15-11
A Juhász Roland kategória végeredménye:
I. DXTRADE Batta (Kozderka István, Molnár Gábor, Molnár János), II. BTC-TLSZ (Sipos Árpád, Szabó Bence), III. SZESPO SE (Lakics Balázs, Szabó László).
Fotógaléria