Javított az éllovas MOL Fehérvár

2019-10-06 11:09:49

Újabb idegenbeli győzelmet aratott a Mezőkövesd

Szombaton öt mérkőzésre került sor az NB I 8. fordulójában. Kisvárdán, fordulatos, izgalmas, kiállításokkal tarkított hatgólos találkozón osztoztak meg a csapatok a pontokon. A vendég ZTE már két góllal vezetett, a hazaiak innen tudtak fordítani.

Közben két egerszegit kiállítottak, így bravúrnak könyvelhető el, hogy kilenc emberrel döntetlenre tudták menteni a meccset (3-3).
(Fotó: kisvardafc.hu)

Az Újpest nem tudta megismételni a Fehérvár otthonában eredményes játékát a Mezőkövesd ellen. Az idény meglepetéscsapata negyedik idegenbeli mérkőzését is megnyerte (1-2).

A MOL Fehérvár FC javított a múlheti veresége után. Ezúttal a Debrecen látogatott Székesfehérvárra, ahol Kovács Istvánék otthon tartották a pontokat (2-1). A Paks vert helyzetből fordítva gyűrte le az újonc Kaposvárt (2-1). A Puskás Akadémia a 92. percben szerzett góllal mentett pontot Diósgyőrben (1-1).

NB I, 8. forduló, szombat

ÚJPEST – MEZŐKÖVESD 1–2 (0–1)
Illovszky-stadion, gólsz.: Koszta M. (93.), ill. Berecz (43.), Silye (89.)

KISVÁRDA – ZTE 3–3 (0–2)
Kisvárda, gólsz.: Grozav (49.), Kravchenko (58.), Tischler (71.), ill.  Bedi (26.), Radó (43., 11-esből), Babati (84.)

PAKS – KAPOSVÁR 2–1 (0–1)
Paks, gólsz.: Remili (47.), Windecker (56.), ill. Hegedűs D. (35.)

DIÓSGYŐR – PUSKÁS AKADÉMIA 1–1 (0–0)
Diósgyőr, gólsz.: Shestakov (77.), ill. Vlasko (92.)

MOL FEHÉRVÁR – DEBRECEN 2–1 (1–1)
Székesfehérvár, gólsz.: Kovács I. (9.), Musliu (66.), ill. Adeniji (29.)