Jova Levente értékesítette a sorsdöntő büntetőt

2019-09-08 10:45:43

Pályafutása első gólját szerezte a Nyíregyháza kapusa

Fordulatos, gólgazdag pótmérkőzést vívott egymással szombaton az Ajka és a Nyíregyháza. Az NB II 5. fordulójában esőzés miatt használhatatlanná vált az ajkai játéktér, ezért napolták el szeptember 7-ére a találkozót.

Kétszer is a hazaiak jutottak vezetéshez, ám a Szpari mindkétszer egyenlíteni tudott, sőt a 39. percben már a vendégeknél volt az előny.

Szünet után újra egyenlő lett az állás. A három pont sorsát eldöntő gól a 80. percben esett tizenegyesből. A vendégek büntetőjét Jova Levente kapus végezte el. A hálóőr higgadtan a bal alsó sarokba gurított, miközben az Ajka kapusa jobbra mozdult el. Ez volt a 27 éves Jova első bajnoki gólja 2010 óta tartó felnőtt pályafutása során (3-4).

NB II, az 5. fordulóból elhalasztott mérkőzés

AJKA – NYÍREGYHÁZA 3–4 (2–3)
Ajka, gólsz.: Nagy M. (5., 51.), Csizmadia (8.), ill. Hornyák (6.), Kovács N. (22.), Tóth B. (39.), Jova (80., 11-esből)