Kupagyőztes a Ferencváros!

2022-05-11 21:28:47

Fölényes győzelmet arattak a döntőben a gólképtelen Paks felett

Szerdán este benépesült a Puskás Aréna, ahol a Magyar Kupa döntője várta a nézőket és a csapatokat. A Paks első, a Ferencváros pedig huszonnegyedik kupadiadalára készült.

A mérkőzés azonban végig a fővárosiak elképzelése szerint alakult. Az első félidő 16. percében Zachariassen (NB I: 24/3) talált be először, majd még egy zúgó kapufa következett szünet előtt. Fordulás után is maradt az FTC jelentős mezőnyfölénye, de sokáig úgy nézett ki, hogy nem változik az eredmény. A Paks nem tudott helyzetbe kerülni, a ferencvárosiak viszont megrázták magukat a végén és Boli (75/25) duplájával egyértelművé tették kupagyőzelmüket (3-0)

Gratulálunk a Ferencváros 24. kupagyőzelméhez!

Magyar Kupa, döntő

FERENCVÁROS–PAKS 3–0 (1–0)
Puskás Aréna, 38 979  néző. V: Bognár T., gólsz.: Boli (83., 86.), Zachariassen (16.)
Ferencváros: Dibusz – Botka (Vécsei, 81.), Blazic, S. Mmaee – Esiti, Laidouni – Auzqui (Wingo, 76.), Zachariassen, Pászka (Civic, 76.) – F. Boli, Marquinhos (Loncar, 59.)
Paks: Nagy G. – Szélpál, Lenzsér, Szabó J. (Osváth, 83.) – Windecker, Balogh B. (Sajbán, a szünetben) – Kovács N. (Nagy R., 80.), Haraszti ( Böde, 66.), Szabó B. (Tamás O., 66.), Medgyes – Ádám