Meccsenként tizenhatszor lő kapura a listavezető

2019-03-13 11:44:24

A DVSC lövései a legkevésbé hatékonyak

Honlapunkon folyamatosan megtekinthető az NB I-es bajnokság friss statisztikája (a táblázatok megtekinthetőek az Élő-pont táblázatok felirat alatt). Ezúttal a kapura lövések hatékonysága szempontjából elemezzük a bajnoki mezőny teljesítményét.

A bajnokság eddig lejátszott 144 mérkőzésén átlagosan 23,5 lövést eresztettek meg a csapatok (hazaiak/vendégek: 12,6/10,9). amelyek közül 9,0 ment kapura (4,9/4,1) és ezekből 2,58 gól (1,50/1,08) született. Az összes lövésből körülbelül minden kilencedik ért gólt.

Hatékonyság (támadás)

Kiemelkedően teljesít az éllovas Ferencváros gárdája. A zöld-fehérek 382-szer célozták meg a kaput, amiből 156 találta el azt és 53 esetben született gól. Ez azt jelenti, hogy egy-egy találathoz 7,21 kapura lövésre volt szükségük, ami 20%-kal jobb a mezőny átlagánál.

Érdekesség, hogy a leggyengébb hatásfokkal teljesítő Debrecen – bár a második legtöbb kapura lövési kísérlettel (355) és kaput eltaláló lövéssel (136) rendelkezik – mindössze 29 gólt jegyez, ami 12,24 kapura lövés/gól mutatót jelent. Ez több mint egy harmaddal magasabb mérőszám a mezőnyátlaghoz képest.

Hatékonyság (védekezés)

A Szombathelyen öt perc alatt három gólt kapó Újpest rövidzárlata ellenére még mindig a legjobb védekezési mutatóval rendelkezik (212-szer lőttek a kapujára, ebből 79 találta el azt és 17 lett gól), ellenük 12,47 lövésre van szükség egy-egy gólhoz.
(A köd miatt statisztikailag nem rögzített Kisvárda-Újpest 1-4 meccs adatai nélkül!)

Legsebezhetőbb NB I-es együttes a Haladás csapata (308/126/43), amely ellen mindössze 7,16 lövésre van szükség egy-egy gólhoz.