Minden NB I-es csapat továbbjutott

2022-09-18 18:02:04

A MOL Fehérvár kétszer is kiesésről fordított

Vasárnap folytatódtak a Magyar Kupa 3. fordulójának küzdelmei. Az élvonalbeli csapatok - kisebb-nagyobb nehézségek árán - kivétel nélkül továbbjutottak a legjobb 32 csapat közé.

A MOL Fehérvár először a 2. percben került hátrányba a III. Kerület vendégeként. A szünet előtt Kodró egyenlített, ám fordulás után újra az NB III-as házigazda szerzett vezetést. A fehérváriak az 59. percben egalizált, majd további három góllal végül magabiztos győzelmet aratott (2-5).

III. Kerület-MOL Fehérvár 2-5 (1-1)
gólsz.: Opavszky (2.), Elek B. (56.), ill. Kodro (43.), Stopira (59.), Heister (63.), Bumba (71.), Makarenko (88.)

Bicskén megizzadt a továbbjutásért a Ferencváros. Az első zöld-fehér gól a félidő végén esett szabadrúgásból, majd a hazai NB III-as együttes remekül védekezve és kontrázva kis szerencsével akár egyenlíthetett is volna. Végül a címvédő Vécsey találatával bebiztosította a továbbjutást (0-2).

Bicske-Ferencváros 0-2 (0-1)
gólsz.: Gojak (45+2.), Vécsei (87.)

Dabason tíz emberrel fejezte be kupameccsét a Debrecen. Az első játékrészben Ferenczi találatával a Loki megszerezte a vezetést, majd Romanchukot a 63. percben kiállították. Az NB I-es csapat azonban meg tudta tartani minimális előnyét (0-1).

Dabas-Debrecen 0-1 (0-1)
gólsz.: Ferenczi (38.)

A Paks sokáig csak a mezőnyfölényét tudta pozitívumként elkönyvelni a PMFC otthonában. Szünet után Varga Barnabás értékesített egy lökésért megítélt tizenegyest és ezzel a találattal dőlt el a párharc (0-1).

PMFC-Paks 0-1 (0-0)
gólsz.: Varga B. (63., 11-esből)