Őrült hajrá, pontosztozkodással

2021-09-14 00:05:11

A hosszabbításban mindkét csapat betalált a kapuba

Hétfőn este az Újpest-ZTE mérkőzéssel zárult az NB I 6. fordulója. A bajnokságban eddig még nyeretlen lila-fehérek számára jól kezdődött a meccs. A másfél hónap után pályára lépő Beridze (54/15) góljával vezetéshez jutottak a 13. percben és a játék képe alapján úgy tűnt, hogy ezen az estén megtörhet a rossz sorozatuk.

Ehhez azonban újabb gól kellett volna, ami viszont nem akart megszületni. A mérkőzés dinamikájával nem volt probléma, mindkét csapat gólratörő játékot mutatott be.

A 69. percben az újpesti Pauljevicset kiállította a játékvezető, a ZTE pedig élt az emberelőnyös lehetőséggel és a 82. percben Koszta (137/33) góljával egyenlített (1-1).

Az Újpest azonban nem adta fel és a 92. percben a csereként beállt Bjelos (12/1) szépen helyezett lövésével újra vezetést szerzett (2-1). Ekkor azonban még nem volt vége, mert szinte a középkezdés után azonnal érkezett a válasz, Spoljaric (4/1) állította be a végeredményt (2-2).

NB I, 6. forduló, hétfő

ÚJPEST – ZTE 2–2 (1–0)
Szusza-stadion, 1308 néző, gólsz.: Beridze (13.), Bjelos (92.), ill. Koszta (82.), Spoljaric (93.)