Őrzi első helyét a Kisvárda

2021-09-26 21:53:45

A Ferencváros otthon tartotta a bajnoki pontokat

Vasárnap két mérkőzéssel zárult az NB I 7. játéknapja. A Kisvárda meglepetésre hátrányba került hazai pályán az újonc Debrecen elleni keleti rangadón. Természetesen a bajnoki éllovas szabolcsiak nem nyugodtak bele az elúszni látszó győzelembe és szünet után gyorsan egyenlítettek, majd a rendes játékidő utolsó minutumában megszerezték a három pontot jelentő gólt is (2-1).

A Ferencváros-Újpest meccs korai szakaszában tizenegyest kapott és váltott gólra a zöld-fehér csapat. Néhány perccel később Diaby még nagyobb bajba sodorta együttesét, mert - gólhelyzetben kitörő játékos lerántásáért - piros lapot kapott. Az emberelőny birtokában Tokmac 43. perces találatánál úgy tűnt, végleg eldőlt a meccs, de Tallo közvetlenül a szünet előtt szépített, így újra nyílttá vált a küzdelem. A találkozó vége felé az újpesti Simon Krisztián nagy gólhelyzetben hibázott, a túloldalon viszont Uzuni bekotorta az FTC harmadik gólját (3-1).

A Kisvárda őrzi első helyét a tabellán, a Ferencváros pedig maradt második.

NB I, 7. forduló, vasárnap

KISVÁRDA – DEBRECEN 2–1 (0–1)
Kisvárda,  2800 néző, gólsz.: Mesanovic (50.), Zlicic (90.), ill. Varga J. (11.)

FERENCVÁROIS – ÚJPEST 3–1 (2–1)
Groupama Aréna, 17349 néző, gólsz.: R. Mmaee (5., 11-esből), Nguen (43.), Uzuni (87.), ill. Tallo (45+2.)