Ötöt lőtt a Ferencváros

2022-11-20 20:44:51

Csak a Győr tudja tartani a lépést az éllovassal

A hétvégén teljes fordulóra került sor a női NB I-ben. A 11. játéknapon két csapat, a Haladás Viktória és a Diósgyőr tudott hazai pályán nyerni, míg négy találkozón a vendégek bizonyultak jobbnak.

A forduló rangadóját a televízió is közvetítette. A Ferencváros tíz perc alatt két góllal elhúzott, ami akkor azt sejttette, hogy akár ki is tömhetik az MTK együttesét. Szünet után azonban feltámadtak a kék-fehérek és tíz perc alatt ledolgozták hátrányukat. Ekkor a zöld-fehérek újra nagy nyomást helyeztek a hazaiakra és további három góllal magabiztos győzelmet arattak (2-5).

Sikerével a Ferencváros tovább erősített éllovasi pozícióján. Egyedül a Győr tűnik komoly vetélytársnak, e két csapat elszakadt a mezőnytől.

Női NB I, 11. forduló

HALADÁS-VIKTÓRIA – FEHÉRVÁR 4–0 (1–0)
Rohonci út, gólsz.: Kovács V. (27.), Sweatman (58.), Barrios (69.), Varga B. (82.)

SZENT MIHÁLY – GYŐR 0–4 (0–2)
Szeged, gólsz.: Cameron (18.), Herczeg A. (32.), Süle (60.), Siklér (72.)

MTK – FERENCVÁROS 2–5 (0–2)
Hidegkuti-stadion, gólsz.: Vachter (52., 11-esből), Sipos L. (56.), ill. Papp L. (8.), Pusztai S. (10.), Szabó V. (60.), Bradic (82.), Csigi (85., 11-esből)

ÚJPEST – KELEN 0–4 (0–3)
Újpesti Sportcentrum, gólsz.: Bernhardt Ba. (7.), Bernhardt Be. (17.), Ambach (36.), Berencsi (91.)

ASTRA – PAFC 2–3 (1–1)
Üllő, gólsz.: Szakonyi E. (20., 11-esből), Kós P. (56.), ill. Nagy L. (37.), Szemán-Tóth (62.), Nagy L. (75.)

DVTK – SZEKSZÁRD 3–1 (2–0)
Diósgyőr, gólsz.: Krisztin S. (2.), Nagy L. (18.), Jáhn (57.), ill. Ezer A. (87.)