Ötszázhatvankettő gól esett

2022-05-21 10:36:13

A mecccsenkénti átlag 2,84 gól volt a 2021-2022-es idényben

Sorozatunk előző részében az NB I-es nézőszámokkal foglalkoztunk, ezúttal pedig a gólok kerülnek terítékre.

A bajnokság 198 mérkőzésén 295 hazai és 267 idegenbeli, összesen pedig 562 gól esett, ami 2,84 gólt jelent meccsenként. Legtöbbször az 1-1-es eredmény fordult elő (22-szer), amit a 2-1-es hazai siker követ (20), a dobogó harmadik fokát pedig a 0-0 és az 1-2 foglalja el (18-18 előfordulással). A legtöbb gól három 5-3-as meccsen született.

Az alábbi táblázatban 15 perces és otthon/vendégségben bontásokban látható minden csapat szereplése az adott időszakra vonatkozóan. Mindig a saját gól szerepel elöl.

A Debrecennél megfigyelhatő, hogy az első félidőben szignifikánsan rosszabbak a mutatói (15-26), mint a második félidőben (30-26), amikor ugyanannyi kapott gól mellett kétszer annyi gólt szereztek...

Az egyik legjobb 15 perces gólkülönbséget a Ferencváros tudja felmutatni, vendégként az utolsó negyedórában 9-0-s eredményt ért el a bajnokcsapat. Gólkülönbségben még náluk is jobb a Paks idegenbeli teljesítménye az első félidő utolsó negyedórájában, amit 13-2-es eredménnyel jegyeznek.

Az MTK együttese az egyetlen olyan csapat, amelynek egyetlen 15 perces győztes periódusa sincs, egálra is csak egyszer tudott teljesíteni, még pedig a hazai 1-15. perces időszakban (1-1).

További érdekességek felfedezhetők az alábbi táblázatunkban.