Sereghajtó pozícióban a kispestiek

2019-08-12 08:35:10

Felcsúti győzelmével élre állt a MOL Fehérvár

Vasárnap három mérkőzéssel folytatódott az NB I 2. fordulója. Paksra látogatott a nyitányon vereséget seznvedő Honvéd gárdája, de ezúttal sem ment nekik jobban.

A zöld-fehérek szünetig két góllal elhúztak, s mire a kispestiek szépíteni tudtak, akkor már három volt a különbség, csak ebből sikerült egyet lefaragniuk... (3-1). A Paks feljött a negyedik helyre, míg a kispestiek a táblázat legalsó pozíciójába kerültek (fotó: paksifc.hu).

Felcsúton nem hozott gólt az első félidő, amikor a Puskás Akadémia enyhe fölényben futballozott a bajnoki ezüstérmes ellen. Szünet után nem sokkal büntetőből előnyhöz jutott a MOL Fehérvár, majd Futács újabb gólja megpecsételte a meccs sorsát (0-2). Győzelmével a fehérvári alakulat átvette a vezetést a tabellán.

Debrecenben szűk fél óra alatt kétgólos előnybe került a Loki, amire ekkor még volt válasza a Kisvárdának, nem úgy a szünet után, amikor további két debreceni találat következett. Végül könnyű hazai siker született (4-1).

NB I, 2. forduló, vasárnap

PAKS – HONVÉD 3–1 (2–0)
Paks, gólsz.: Hahn (45., 63.), Remili (35.), ill. Moutari (76.)

PUSKÁS AKADÉMIA – MOL FEHÉRVÁR 0–2 (0–0)
Felcsút, gólsz.: Huszti (48., 11-esből), Futács (80.)

DEBRECEN – KISVÁRDA 4–1 (2–1)
Debrecen, gólsz.: Szatmári (13.), Varga K. (26.), Garba (62.),  Pávkovics (94.), ill. Grozav (28.)