Sok volt a döntetlen eredmény

2017-08-12 21:40:01

Pontokat vesztett otthon a Ferencváros és a Vasas

Szombaton teljes fordulót rendeztek az NB I-ben. Az 5. játéknap legnagyobb múltú rangadójára a Bozsik-stadionban került sor. A bajnok Honvéd együttese már a 8. percben hátrányba került, az Újpest gólját pedig nem más, mint a kispestektől nyáron távozó, de korábban már a lila-fehéreknél is megforduló Zsótér Donát szerezte.
(Fotó: ujpestfc.hu)

Sokáig úgy nézett ki, hogy a helyzetek sorát elpuskázó Újpest a hibák ellenére is három ponthoz juthat, de a találkozó utolsó negyedében előjött a Megyeri útiak "szokásos" rossz finise és a kispestiek Lanzafame és Kamber góljaival fordítani tudtak. A 91. percben mégis döntetlenre menthették volna a mérkőzést, ha a játékvezető úgy ítéli meg, hogy Simon Krisztiánt szabálytalanul választották el a labdától a tizenhatoson beül, ám Farkas Ádám nem így döntött... (2–1)

A Vasas ezúttal a Mezőkövesd ellen próbált meg javítani a rúgott gól mutatóján. A hazai találatra egy órát kellett várni, de úgy tűnt, hogy ez is elég lesz a sikerhez. A Radványi-csapat azonban nem adta fel, és a 90. percben a 4. NB I-es meccsén első gólját szerző Pillár Róbert találatával döntetlenrte mentették a meccset (1–1).

Hasonlóan járt a Ferencváros is... A Groupama Arénában vendégeskedő Paks ellen Varga Roland góljával vezetett az FTC, de újabb hazai gól(ok) helyett az atomvárosiak egyenlítettek a 60. percben. További gólok híján döntetlen lett a vége, ami a Ferencváros esetében lassan már megszokott kimenet, hiszen az öt forduló alatt negyedszer remiztek Bödéék (1–1).

A Debrecenben "otthon" játszó Diósgyőr kétszer is vesztésre állt a Puskás Akadémiával szemben. Előbb Heris gólját egyenlítette ki Makrai, majd Prosser találatára sikerült Velának válaszolnia a 89. percben. A villámlás miatt kényszerszünettel tarkított meccsen megosztoztak a pontokon a csapatok (2–2).

A játéknap egyetlen simának mondható győzelmét a Haladás könyvelhette el Sopronban. A Mészöly-csapat az ausztrál  Williams David Joel (fotónkon) duplájával és Jagodics góljával háromszor "köswzönt be" a Vajda Sándor kései találatával csak szépíteni tudó újonc balmazújvárosiak kapujába (3–1).

A 2016-ban Szombathelyre igazoló Williams második alkalommal ért el két gólt NB I-es bajnokin (idén márciusban a Vasas ellen volt az első ilyen eset).

Nem is olyan régen rangadó volt, ma már a cívisvárosiak gyengélkedése miatt "sima" bajnokivá vedlett a Videoton és a Debrecen csatája. Szombat este Felcsúton csaptak össze a felek, és bár a fehérváriak végig irányították a játékot, elképesztő helyzetek sorát hagyták ki. Úgy tűnt, nem esik gól, ám a 97. percben Lazovic egy jogos büntetőből csak bepréselte a győztes Vidi-gólt (1–0).

NB I 5. forduló:
Honvéd–Újpest 2–1 (0–1), Bozsik-stadion, jv.: Farkas Á., gólsz.: Lanzafame (73.), Kamber (82.), ill. Zsótér (8.)
Vasas–Mezőkövesd 1–1 (0–0), Szusza-stadion, jv.: Berke B., gólsz.: Kulcsár (60.), ill. Pillár (90.)
Ferencváros–Paks 1–1 (1–0), Groupama Aréna, jv.: Erdős J., gólsz.: Varga R. (41.), ill. Hahn (60.)
Diósgyőr–Puskás Akadémia 2–2 (1–1), Debrecen, jv.: Iványi Z., gólsz.: Makrai (10.), Vela (89.), ill. Heris (4.), Prosser (75.)
Haladás–Balmazújváros 3–1 (1–0), Sopron, jv.: Szabó Zs., gólsz.: Williams (24., 11-esből, 70.), Jagodics (78.), ill. Vajda S. (76.)
Videoton–Debrecen 1–0 (0–0), Felcsút, jv.: Kassai V., gólsz.: Lazovic (97., 11-esből)