Tovább menetel a sereghajtó Haladás

2019-04-13 20:06:52

Vesztett állásból fordított és nyert a Ferencváros

Az NB I 28. fordulójában az éllovas Ferencváros az első félidőben hátrányba került Mezőkövesden. Fordulás után hamar jött az egyenlítő gól, majd a csereként beálló Bőle Lukács megfordította a mérkőzést (1-2).

Első meccsét játszotta a tulajdonosváltás után a Honvéd csapata. A Debrecen ellen egy korai tizenegyesgóllal sikerült is vezetniük, de csak a 32. percig. amikor érkezett Csősz Richárd és élete 24. élvonalbeli mérkőzésén megszerezte első gólját, amivel pontot mentett a Lokinak (1-1). A kispestiek az 59. perctől - Nagy Gergő kiállítását követően - emberhátrányban futballoztak.

A Paks és a Puskás Akadémia meccsén nem esett gól (0-0). Kisvárdán is döntetlen eredmény született. A Diósgyőr egészen a 91. percig vezetett, amikor Seco góljával a hazaiak kiegyenlítettek (1-1). A Haladás és az MTK találkozóját Gaál Bálint 85. percben esett találata döntötte el (1-0). A Haladás hosszú hajrája ma sem tört meg, zsinórban harmadik győzelmüket aratták Királyék és a következő fordulóban akár már előrrébb is léphetnek a tabellán.

Székesfehérváron a forduló rangadóján egy-egy nagy helyzet kimaradt a meccs elején, majd a MOL Vidi szerzett előnyt. Az Újpest csak kapufáig jutott az első félidőben. A 64 percben Zsótér már egy kapufányival pontosabb volt és egyenlített, de Futács találatával pár percre rá újra a Vidi jutott előnyhöz (2-1). Az eredmény a finisben nem változott.