Újabb skalp a Kisvárda övén

2019-11-30 19:56:39

Pakson hatgólos mérkőzésen győzött az Újpest

Szombaton öt mérkőzésre került sor az NB I 14. játéknapján, a Kaposvár-Ferencváros találkozót vasárnap játsszák.

Az utolsó két fordulóban vereséget szenvedő Debrecen gárdája ezúttal a szebbik arcát mutatta Zalaegerszegen. Miközben a hazaiak rendre minden lehetőségüket elpuskázták, a Loki jól sáfárkodott helyzeteivel és két góllal verte ellenfelét (0-2).
(Fotó: dvsc.hu)

A meglehetősen hektikus eredménnyel küzdő Újpest újra vendégként (zsinórban harmadszor!) javította ki a csorbát. Pakson hatgólos meccsen szerzett három pontot a Vignjevic-csapat (2-4).

Felcsúton megosztozott a pontokon a Puskás Akadémia és a Mezőkövesd (1-1). A Kisvárdának jól megy otthon, ezúttal a Honvéd ellen gyűjtötték be a három pontot (2-0).

Diósgyőrben korán vezetéshez jutott a vendég székesfehérvári csapat, majd egy gólváltást követően a második félidőben Nikolov biztossá tette a MOL Fehérvár sikerét (1-3).

NB I, 14. forduló, szombat

ZTE – DEBRECEN 0–2 (0–1)
Zalaegerszeg, gólsz.: garba (10., 78.)

PUSKÁS AKADÉMIA – MEZŐKÖVESD 1–1 (1–0)
Felcsút, gólsz.: Henty (6.), ill. Karnitski (88.)

PAKS – ÚJPEST 2–4 (0–1)
Paks, gólsz.: Hahn (62.), Bor D. (85.), ill. Feczesin (21., 51.), Zsótér (61.), Pauljevic (77.)

KISVÁRDA – HONVÉD 2–0 (1–0)
Kisvárda, gólsz.: Gosztonyi (14.), Grozav (81.)

DIÓSGYŐR – MOL FEHÉRVÁR 1–3 (1–2)
Diósgyőr, gólsz.: Bacsa (41.), ill. Stopira (6.), Kovács I. (45.), Nikolov B. (85.)