Újabb történelmi vereséget szenvedtünk

2017-11-09 22:19:11

Csütörtöki ellenfelünk eddig még döntetlent sem ért el ellenünk

Két mérkőzés erejéig Szélesi Zoltán megbízott szövetségi kapitány ülhetett le a válogatott kispadjára. Luxemburg ellen debütált az egykori 28-szoros válogatott labdarúgó.

Csekély érdeklődés mellett került sor a barátságos mérkőzésre, amelynek toronymagas esélyesei voltunk (a fogadóirodák 1,40-es szorzót kínáltak a győzelmünkre).

A találkozó elején domináltunk, ám ez csak labdabirtoklásban nyilvánult meg. A 15. percben jött az első hidegzuhany: egy hazai támadás végén a kispályás cseleket sikeresen bemutató Joachim az ötösről laposan a kapunk bal oldalába gurított (fotónkon). Szerencsére három percen belül jött a megnyugtató egyenlítés, gólunk a hosszú idő óta (több mint egy év után) újra válogatott Nikolics Nemanja nevéhez fűződik (1–1).

Ebben a periódusban úgy tűnt, hogy csak idő kérdése a fordítás, de sajnos a kapufánk után még Németh Krisztián sem talált be öt méterről...

Szünet után leült a játék és egyre jobban magukra találtak a hazaiak. Különösen Lovrencsics második sárgás kiállítása után érezhettük úgy, hogy itt még baj lehet. Lett is, a 85. percben M. Martins vette be a debütáns Kovácsik kapuját (2–1).

Nagy meglepetésre – tíz győztes egymás elleni meccs és százszázalékos mérleg után – kikaptunk Luxemburgtól.

VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Luxemburg–Magyarország 2–1 (1–1)
Luxembourg, Josy Barthel Stadion, 1873 néző. V: Delferiere (belga)
Luxemburg: Moris – M. Martins, Phillips, Malget, Jänisch (Carlson, 62.) – G. Rodrigues (Da Mota, a szünetben), Martins Pereira (Holter, 92.), Mutsch (Sinani, 62.), O. Thill (V. Thill, a szünetben), Turpel – Joachim (Skenderovic, 83.). Szövetségi kapitány: Luc Holtz
Magyarország: Kovácsik – Lovrencsics G., Korcsmár, Kádár, Korhut – Nagy Á. (Balogh B. 83.), Pátkai, Dzsudzsák (stieber, 83.) – Ugrai (Bese, 53.), Nikolics (Priskin, 73.), Németh (Sallai R. 63.). Megbízott szövetségi kapitány: Szélesi Zoltán
Gólszerző: Joachim 15., M. Martins 85., ill. Nikolics 18.
Kiállítva: Lovrencsics G. 52.