ÉLŐ-PONT 2.1

Honlapkészítés
Vezetett a Vidi a francia bajnok ellen
2014.07.12. 22:16:00
Szombaton ismét benépesültek a futballpályák, a magyar élvonal zöme edzőmérkőzést játszott. A legnagyobb figyelem természetesen a Videoton és a kilenc pont előnnyel francia bajnok Paris SG összecsapását kísérte. A magyar együttes gólzáporos első félidőt és vezetést hozott össze a gleisdorfi találkozón. Szünet után sajnos negyedóra elég volt a franciáknak, hogy fordítsanak, ám a fehérváriaknak így sincs okuk elégedetlenkedni. Fotónkon a francia bajnok kapujába kétszer betaláló Nikolics Nemanja látható.

Edzőmérkőzések, szombat:
KecskemétCegléd 0–1 (0–1), Kecskemét, gólsz.: Nagy V.; MTKCsákvár 1–4 (0–1), Agárd, gólsz.: Gera D., ill. Varga Z. (2), Gajdos, Mihály; DVTKMezőkövesd 1–2 (0–2), Diósgyőr, gólsz.: Barczi, ill. Máté J., Molnár G.; KaposvárVeszprém 6–0 (2–0), Kaposvár, gólsz.: Albert (11-esből), Zsdrál, Kozic, Murai, Hampuk, Petrók; HonvédGyirmót 2–1 (2–0), Bozsik-stadion, gólsz.: Youla, Vernes, ill. Beliczky; ZTEPápa 3–1 (1–0), Zalaegerszeg, gólsz.: Délczeg, Farkas N., Pajor, ill. Waltner (11-esből); KecskemétPaks 2–2 (1–0), Kecskemét, gólsz.: Gyagya, Karan, ill. Bartha, Kiss T.; MTKVasas 5–2 (2–2), Agárd, gólsz.: ; VideotonParis SG 3–4 (3–2), Gleisdorf, gólsz.: Nikolics (2), Juhász, ill. Camara, Chantome, Pastore, Bahebeck (11-esből); DebrecenSzékely válogatott 6–0 (3–0), Debrecen, gólsz.: Volas (2), Damahou, Zsidai, Berdó, Bereczki; Dunaújváros PASESiófok 4–2 (2–2), Dunaújváros.
Új arcok Békéscsabán
2014.07.12. 18:33:00

Számtalan ismerős és ismeretlen arcot is felfedezhet a szurkoló az NB II-es Békéscsabai Előre labdarúgó-csapatának edzésein – adta hírül a viharsarkiak internetes portálja.
A szakmai stáb javában teszteli a próbajátékosokat, így például a hét elején a Honvédtól érkezett hármast, a 22 éves Vólent Rolandot (aki a tavaszt kölcsönben Balmazújvárosban töltötte), a 20 éves Lőrinczy Attilát és a korábban Újpesten is megforduló 22 esztendős kapust, Czuczi Mártont.
- Mindhárom játékossal meg vagyunk elégedve és nekik is tetszettek a körülmények. Figyelünk még néhány fiatal játékost, s nem kizárt, hogy még továbbiak is érkeznek hozzánk, a huszonkét plusz három fősre tervezett keretünk még nyitott  - mondta Zoran Szpisljak, az Előre vezetőedzője (fotónkon).

Megegyeztek már a kölcsönbe érkező létavértesi 24 éves Bényei Balázzsal és a nála két évvel fiatalabb támadóval, Kertész Tamással, a nyíregyházi csatárral, Szilágyi Péterrel és a soproni szélsővel, Balázs Richárddal is, klubjaikkal azonban még folynak az egyeztetések. Nagy valószínűséggel a liláknál folytatja a Nyíregyháza utánpótlás-válogatott középpályása, a 20 éves Reznek Donát, aki korábbi tesztelés után most tér vissza a lilákhoz.
Próbajátékon van Jankovics Zsolt, a Videoton 22 éves játékosa és a legutóbb az NB II-es Balmazújvárosban futballozó Privigyei Ádám is, mindketten belső védők. Figyelik a Tatabányáról érkező 25 éves támadót, Birtalan Botondot is, akinek az Előre lehet a 13. csapata. Elköszöntek ugyanakkor Dócza Gábortól és Csák Zoltántól.

Szuperkupa-győztes az Újpest
2014.07.11. 22:50:00

Péntek este megkezdődött az új bajnoki idény, aminek első programpontja a Debrecen–Újpest Szuperkupa-döntő volt. A Puskás-stadionban megrendezett találkozónak a bajnok Debrecen volt az esélyese, a fogdóirodák 1,65-os szorzót kínáltak a Loki sikerére, míg az Újpest győzelme 5,25-szoros oddszot ért.

Az első félidőben az Újpest volt aktívabb, a debreceniek meglepően visszafogottan futballoztak. Félidőben 6 újpesti kapura lövéssel  szemben a Debrecen csak 3 ilyen momentumot tudott felmutatni. A második félidőre kicsit felpörgött a bajnokcsapat, csereként pályára lépett Sidibe is, ami elég volt hozzá, hogy ebben a játékrészben a Loki dominanciájáról lehessen beszélni. Mindez azonban gólokban nem jutott érvényre, így a kilencven perc gól nélkül telt el.
A lila-fehéreknek ettől fogva tökéletes déjá vu érzésük lehetett, ugyanis ahogy a Magyar Kupában is zajlottak az események, itt is minden ugyanúgy történt. Jöttek a tizenegyesek, amiben akkor és most is jobbnak bizonyultak, és a kupaátadásnál ismét konfettierdőben úszott a boldog lila-fehér csapat. Ez volt 1992 és 2002 után a harmadik döntőjük és a harmadik sikerük.

Szuperkupa-döntő
Debrecen–Újpest 0–0, büntetők: 4–5

Spanyol és máltai légiós Dunaújvárosban
2014.07.11. 17:41:00

Két légióssal bővült az NB II-ből frissen feljutott NB I-es újonc Dunaújváros PASE játékoskerete. A klub bejelentése szerint Pascua Bruno és Muscat Rowen már a magyar csapat játékosa (fotóinkon).

A 24 éves spanyol Pascua Bruno az alsóbb osztályú (3. osztály) Real Racing B csapatától érkezett hazánkba, 175 cm magas és a középpályán bevethető.
A 23 esztendős máltai Muscat Rowen éppen a Diósgyőr legutóbbi El-ellenfelétől, a Birkirkara együttesétől szerződött szabadon igazolható játékosként az újvárosiakhoz. Posztját tekintve szintén középpályás.

El: veretlenül lépett tovább a DVTK és az FTC
2014.07.10. 22:22:00

Csütörtök este a Diósgyőr idegenben, a Ferencváros pedig itthon lépett pályára máltai ellenfelével szemben az Európa-liga 1. selejtezőkörének visszavágó mérkőzésén. Az odavágón a borsodiak 2–1-re nyertek odahaza, a Ferencváros pedig 1–1-re végzett Máltán. Mindkét magyar csapat továbbjutó pozícióból várta a kezdő sípszót.

A DVTK segítségére volt Murcia kapus, aki a Birkirkara leggyengébb embere volt ma. Összesen négyszer mattolták őt a piros-fehérek, ám ebből legalább kettő gólban vastagon benne volt. Ám ez legyen a máltaiak problémája, a lényeg, hogy a Diósgyőr meggyőző játékkal 4–1-es győzelmet aratott és gond nélkül továbbjutott.
A Ferencváros sikere sem volt kétséges, főleg a vezető gól után, ami büntetőből esett a 14. percben. Szünet után Busai Attila (fotónkon) találatával már 2–0 volt az állás, ám egy fejesgóllal a máltaiak "visszajöttek" a meccsbe. Az utolsó húsz perc unalmas passzolgatással telt el, ez pedig a helyzetek tucatját elherdáló Ferencváros malmára hajtotta a vizet. Mindkét magyar együttes továbbjutott.

Eutópa-liga, 1. selejtezőkör, visszavágók
Birkirkara–Diósgyőr 1–4 (1–1), Ta Quali, gólsz.: Canemzulli, ill. Elek, Husic, Barczi, Marjanovic. Tj.: a Diósgyőr 6–2-es összesítéssel, kettős győzelemmel.
Ferencváros–Sliema Wanderers 2–1 (1–0), Puskás-stadion, gólsz.: Ugrai (11-esből), Busai, ill. Scozzese. Tj.: a Ferencváros 3–2-es összesítéssel.

NB III: megvannak a csoportbeosztások
2014.07.10. 01:26:00

Amint arra számítani lehetett, legnehezebben az NB III csoportjai alakultak ki a következő idényre. A visszalépések, osztályozók, licencügyek közül az NB II-ből kiesett Jászberény nevezése a legutóbbi napokig húzódott. A klub Facebook-oldalán tegnap megjelent hír szerint az MLSZ 412/2014-es számú határozata az NB III-ba sorolta a kék-fehéreket, így a 48. csapat ügye is lezárult. Ezek után elkészült a harmadik vonal csoportbeosztása.
A fővárosiak közül a Honvéd II a Keleti csoportban, a REAC a Közép csoportban, a III. Kerület, a BKV Előre, a Csepel FC és az RKSK pedig a Nyugati csoportban szerepel a 2014–2015. évi idényben.

NB III Keleti csoport: Cigánd, DVSC II, Hatvan, Tiszaújváros, Felsőtárkány, Gyöngyös, Hajdúböszörmény, Honvéd II, Kazincbarcika, Létavértes, Jászberény, Nyírbátor, Putnok, Salgótarján, Várda SE, Veresegyház.
NB III Közép csoport: Baja, Bölcske, Dunaharaszti, ESMTK, Dabas, Gyulai TFC, Kozármisleny, Maglód, Monor, Orosháza, REAC, Szekszárd, Szentlőrinc, SZEOL SC, Vác, Videoton II.
NB III Nyugati csoport: III. ker. TVE, Balatonfüred, BKV Előre, Budaörs, Csepel FC, Diósd, Dorog, Győri ETO II, Mosonmagyaróvár, Nagyatád, Rákosmenti KSK, Sárvár, Haladás II, Tatabánya, Újbuda, Veszprém.

Gyirmóti erősítések
2014.07.09. 20:36:00

Három új játékos érkezését jelentették ma be Gyirmóton. Egyikük Nyíregyházáról, ketten pedig Győrből érkeztek az NB II legutóbbi bronzérmeséhez.

Kákonyi Dániel – aki 25 éves – a Nyíregyháza Spartacusból érkezett, vele két éves szerződést írtak alá a klub vezetői. A középpályás korábban a nyírségi csapaton, valamint, az MTK Budapesten kívül játszott a Mezőkövesd, a Vác és a Békéscsaba színeiben.
Kiss Máté a Győri ETO FC-től jött kölcsönbe a gyirmótiakhoz, vele kapcsolatban vételi opciójuk van. Kiss 23 éves, ETO-nevelés, de játszott már Siófokon, legutóbb pedig Mezőkövesden. A középpályásnak eddig 76 első osztályú mérkőzése van.
A 21 éves Paku Roland szintén a győri zöld-fehérektől érkezett kölcsönbe, szintén vételi opcióval. A középpályás az előző szezont Nyíregyházán töltötte.

Gera újra a Ferencvárosban
2014.07.09. 11:15:00

A 77-szeres válogatott focista megegyezett a Ferencvárossal, így tíz év angliai légióskodás után visszatér az Üllői útra. A Ferencváros csapatában folytatja pályafutását Gera Zoltán, tudta meg az atv.hu. A portál információi szerint a klub és a labdarúgó már megegyeztek, Gera az orvosi vizsgálatokon is túl van, eredményei jók, így csak a szerződés aláírása maradt hátra, erre napokon belül sor kerülhet. Így Gera már az FTC új stadionjának avatómérkőzésén pályára léphet a Chelsea ellen.

A Hivatásos Labdarúgók Szervezetének elnöki posztját betöltő 35 éves labdarúgó a harmadosztályú Harkány csapatában kezdte hivatásos pályafutását 1996-ban, majd 1997 és 2000 között a Pécsi MFC NB I-es labdarúgója volt. Innen a Ferencvárosba került 2000 júliusában. A zöld-fehérekkel kétszer volt magyar bajnok és Magyar Kupa-győztes. Magyarországon három alkalommal választották meg az év labdarúgójának (2002, 2004, 2005). 2004-től mostanáig Angliában légióskodott (WBA, Fulham). A Fulham együttesével Európa-liga döntős (2009).

Szerbia megvédte címét a FIFPro-tornán
2014.07.08. 18:30:00

Egymás után másodszor végzett az első helyen a szerb szerződés nélküli játékosok csapata a FIFPro Közép-európai Tornáján. A döntőben 1–1-re végeztek a horvátok együttesével, majd tizenegyes rúgásokkal jobbnak bizonyultak. A svájci Nyonban megtartott rendezvényen több mint száz labdarúgó vett részt.

Szombaton és vasárnap (július 5–6.) két hármas csoportban indultak a küzdelmek. Az A-csoportban Svájc 1–0-ra legyőzte Szlovéniát, majd 2–0-ra kikapott Szerbiától. Szerbia és Szlovénia gól nélküli meccset játszott. A csoport végeredménye: 1. Szerbia, 2. Svájc, 3. Szlovénia. A B-csoportban két 0–0-s döntetlen mellett Horvátország 3–0-ra nyert Görögország ellen. A B-csoport végeredménye: 1. Horvátország, 2. Bulgária, 3. Görögország. A helyosztók eredményei: Szlovénia–Görögorsszág 1–0 (5. helyért), Svájc–Bulgária 1–0 (3. helyért), Szerbia–Horvátország 1–1 (1. helyért).

– Minden csapat kiváló játékosokkal vett részt a tornán – értékelte tapasztalatait Tijs Tummers, a FIFPro-torna bizottságának vezetője. – A rendezvényt megtekintő játékosügynökök és klubvezetők figyelmét remek teljesítményekkel vívták ki a játékosok. Nem kétséges, hogy a győztes szerb csapat játékosai hamarosan aláírhatják új szerződésüket.

Igazolt a KTE, mostantól nem teheti
2014.07.08. 16:53:00

Egy napon jelentette be az élvonalbeli Kecskemét egy szerb légiós szerződtetését azzal a hírrel, hogy a klub mindaddig nem igazolhat, amíg nem rendezi tartozását. Az MLSZ fegyelmi bizottságának keddi ülésén kizárták a lila-fehéreket az átigazolásból mindaddig, amíg nem rendezik volt labdarúgójuk, Rajczi Péter felé fennálló tartozásukat. Az nso.hu értesülése szerint a Kecskemétet 200 ezer forintos pénzbírsággal is sújtották.

A KTE hivatalos honlapján megjelent friss hír szerint a 27 esztendős Pilipovic Stojan (fotónkon), legutóbb a szerb élvonalban futballozott az OFK Beograd színeiben, a mögöttünk hagyott idényben 25-ször lépett pályára. Az élvonalban összesen 95, a másodosztályban 68 meccsen szerepelt hazájában, kedden pedig 1+2 évre szóló szerződést kötött a KTE-Phoenix Mecanoval. A játékos egy hete érkezett Kecskemétre, játszott a CFR Cluj elleni felkészülési mérkőzésen, teljesítményével és edzésmunkájával meggyőzte a szakmai stábot.

Régebbi híreink »

HLSZ adatbázis
Összesen 4933 játékos, 6904 mérkőzés található adatbázisunkban.