13.Ferencváros II2329-3722
14.Ebes2320-4817
15.Veresegyház2320-6011
16.Eger[1]00-00
[1] Az Eger csapatát kizárták a bajnokságból. Saját eredményeit (1-16. ford.) megsemmisítették, de ellenfeleinél érvényesek. A 17-30. fordulókban az aktuális ellenfelei játék nélkül megkapják a 3 pontot 3–0-s gólkülönbséggel.

16.Komlói Bányász2310-5211
[1] A Dabas–Monor (4. f.) mérkőzés a 75. percben félbeszakadt. A pályán elért 1–4-es eredmény érvényes.

[2] A Bölcske–Monor (20. f.) mérkőzés 2–2-es eredménye játékos jogosulatlan szerepeltetése miatt törölve, megáll. eredm.: 0–3. A Bölcskétől egy büntetőpont levonva.

16.Körmend2323-6616
[1] A Tököl–Diósd (3. f.) mérkőzésen szabálytalanul cserélő Diósdtól egy büntetőpont levonva!

[2] A Tököl–Csepel (7. f.) mérkőzés 1–1-es eredménye megsemmisítve, megáll. eredm.: 0–3, a szabálytalanul cserélő Tököltől egy büntetőpont levonva!

[3] A Csákvár–Haladás II (19. f.) mérkőzés elhalasztva, új időpont: 05.07., 17.30

Archív tabellák »

ÉLŐ-PONT 2.1

Honlapkészítés
Még mindig a régi nagyok vendégjátéka a vonzó
2014.04.17. 14:27:00
Az NB I nézőszáma minden ellenkező híradással ellentétben nem csökken, sőt, a téli szünetben fennálló kerek 2 700-as átlaghoz képest némileg emelkedett a tavaszi hónapokban, a 24. forduló után 2 828 nézőnél tartunk – ez 192 mérkőzésen 542 994 szurkolót jelent. Az idei számadatok hasonlóak az utóbbi évekéhez (2012–2013: 2 762 néző), így sokkal inkább stagnálásról, mintsem csökkenésről beszélhetünk. A teljes képhez tartozik, hogy kisebb mértékben több klubnál is csökkent a nézőszám, amit azonban a Ferencváros iránt hazai környezetben jelentősen megnövekedett érdeklődés éppen kompenzált (idegenben viszont csökkent az FTC népszerűsége tavaly óta).
Érdemes megfigyelni, hogy az idegenbeli nézőszámok tekintetében még mindig milyen jól tartják magukat a hagyományos "nagy" csapatok, miközben többüknél a hazai mutató ennél jóval szerényebb szurkolói érdeklődésről tanúskodik.

Az NB I 2013–2014. évi HAZAI nézőszám átlagai
(zárójelben a tavalyi értékek):
1. Ferencváros 8 748 (6 291), 2. Debrecen 5 292 (4 567), 3. Diósgyőr 5 094 (5 703), 4. Videoton 3 393 (3 085), 5. Győr 2 843 (4 593), 6. Újpest 2 771 (3 392), 7. Haladás 2 746 (3 387), 8. Mezőkövesd 2 417 (–), 9. Pécs 1 925 (2 031), 10. Kecskemét 1 847 (1 932), 11. Kaposvár 1 708 (2 200), 12. Pápa 1 583 (1 433), 13. MTK 1 425 (1 267), 14. Paks 1 342 (1 440), 15. Honvéd 1 326 (1 773), 16. Puskás Ak. 554 (–).
Az NB I 2013–2014. évi IDEGENBELI nézőszám átlagai:
1. Ferencváros 5 362 (5 957), 2. Újpest 4 096 (3 845), 3. Videoton 3 669 (3 345), 4. Győr 3 421 (2 804), 5. Debrecen 3 159 (2 667), 6. MTK 2 793 (2 566), 7. Honvéd 2 702 (2 743), 8. Pápa 2 697 (1 981), 9. Puskás Ak. 2 609 (–), 10. Diósgyőr 2 443 (2 731), 11. Haladás 2 409 (1 951), 12. Pécs 2 270 (2 301), 13. Mezőkövesd 2 190 (–), 14. Kecskemét 2 169 (2 165), 15. Kaposvár 1 761 (1 894), 16. Paks 1 588 (2 540).
Az NB I 2013–2014. évi ÖSSZES nézőszám átlagai:
1. Ferencváros 7 055 (6 124), 2. Debrecen 4 225 (3 617), 3. Diósgyőr 3 769 (4 217), 4. Videoton 3 519 (3 215), 5. Újpest 3 433 (3 619), 6. Győr 3 132 (3 699), 7. Haladás 2 578 (2 669), 8. Mezőkövesd 2 303 (–), 9. Pápa 2 140 (1 707), 10. MTK 2 109 (1 917), 11. Pécs 2 098 (3 166), 12. Honvéd 2 014 (2 258), 13. Kecskemét 2 008 (2 049), 14. Kaposvár 1 734 (2 047), 15. Puskás Ak. 1 667 (9, 16. Paks 1 465 (–).
Tartozik a DVTK Tiszának, ezért nem igazolhat
2014.04.17. 11:39:00

Keddi ülésén két büntetést is kiszbott az MLSZ Fegyelmi Bizottsága a Diósgyőrre. Egyrészt a szurkolói miatt fizethet a klub 100 ezret, mivel a Honvéd–DVTK bajnoki mérkőzésen megbotránkoztató rigmusokat kiabáltak és politikai tartalmú molinót helyeztek ki, másrészt a Tisza Tibor felé való tartozásuk miatt az igazolásból és az átigazolásból kizárták a Diósgyőrt mindaddig, ameddig az eljárásban szereplő összegű tartozást nem fizetik meg.

Mint ismeretes, a 29 éves Tisza idén februárban igazolt át Diósgyőrből Debrecenbe, ahol a Pécs elleni első bajnokiján (1–0) mindjárt győztes góllal mutatkozott be. Valószínű forgatókönyvnek tűnik, hogy a DVTK menedzsmentje a bajnokság végéig rendezni fogja a csatárral szemben fennálló tartozását, ugyanis ellenkező esetben a nyári szünetre tervezett csapatátalakításra – az új játékosok szerződtetésének tilalma alatt – nem volna lehetőségük.-

Sárgával "büntették" a szabályos gólt
2014.04.16. 20:10:00

Szerdán este az MTK–Újpest összecsapással folytatódott a Magyar Kupa elődöntője. a Hungária körúton az Újpest kapott előbb lábra, a lila-fehérek némi mezőnyfölényben játszottak, ám ez csak a gyorsan szaporodó szögletekben nyilvánult meg, komoly lehetőség nem adódott a vendégek előtt. Az MTK kontrajátékra rendezkedett be, és bizony a liláknál több veszélyt okoztak Garami József labdarúgói, Balajcza azonban a kritikus helyzetekben remekül védett.

Szünet után némileg kiegyenlítettebb lett a játék, de gólveszélyt továbbra is inkább a hazaiak tudtak kialakítani. A mérkőzést mégis a lila-fehérek cselezőgépe, Suljic Asmir (fotónkon) dönthette volna el. Az apró termetű, ám annál fürgébb játékos remek kilépője után hiába talált szabályos körülmények között a kapuba, a játékvezető – tévesen – lest ítélt, ráadásul még egy sárgát is felmutatott az újpestinek (a televíziós ismétlésből kiderült, hogy legalább fél méterrel a védője mögül indult Suljic). Gól nem esett, a döntés a visszavágóra maradt (0–0).

Magyar Kupa, elődöntő, 1. mérkőzés
MTKÚjpest 0–0, Hidegkuti-stadion, 1 500 néző, jv.: Solymosi P.

Zajlik a fogadási csalások pere
2014.04.16. 14:21:00

A magyarországi fogadási csalások bírósági tárgyalása a Fővárosi Törvényszéken ma az ügy nemzetközi szálával, a feltételezett magyar szindikátus külföldi meccsek manipulálásának feltárásával folytatódott.
A mai tárgyalási nap azzal kezdődött, hogy K. Zoltán újra felolvasta a tegnapi vallomásának egyes részleteit, ismét elmondta, hogy nem érzi bűnösnek magát, nem követte el a bűncselekményt, majd felsorolta, hogy a további gyanúsítottakkal milyen kapcsolatban állt. Akiket ismer, azokat a futball kapcsán, de hozzátette, hogy nem mindegyik gyanúsítottat ismeri – számolt be a tárgyalásról az nso.hu.

A nemzetközi szálban K. Zoltán mellett T. Peng, B. István, Cs. János, M. János, L. Mátyás, S. László, S. Krisztián, D. Márk, H. Gergő, G. Krisztián és R. Zsuzsa szerepelt a vádlottak között. Ezt követően a bíró felolvasta, mit mondott K. Zoltán a nyomozás során. Vallomást nem tett, de bűnösségét végig tagadta. Az egyik, még 2012-ben tett, jegyzőkönyvbe vett vallomásában arról beszélt, hogy véleménye szerint minden feltétel adva van ahhoz, hogy szabadlábon védekezhessen, kitért a családjára is.

(Folytatás hírünk belső oldalán!)

Gólzápor Debrecenben
2014.04.15. 19:49:00

Az MTK együttesétől a bajnokságban elszenvedett 5–2-es vereséget követően a Debrecen hazai pályán fogadta a Diósgyőrt a Magyar Kupában. A döntőbe jutásért zajló párharc első összecsapásán mindkét félidőben "tapadtak" egymáshoz a gólok, amiből nem volt hiány.

Az első játékrészben a 21. és a 33. percben esett Loki-találatok adták meg az alaphangot, majd jött a diósgyőri szépítés (36. perc) és az újabb debreceni találat a 41. percben. Szünet után 3–1-es állás mellett folytatták és sokáig úgy tűnt, ennyi lesz a végeredmény is. A 86. percben azonban tovább növelte előnyét a Kondás-csapat, ám (hogy maradjon izgalom a visszavágóra is) a 89. minutumban a vendégek második találata újra kettőre csökkentette a különbséget. A 4–2-es eredmény akár még behozható is lehet a diósgyőri oroszlánbarlangban. Fotónkon a hazaiak utolsó góljának szerzője, az egykor Diósgyőrben is játszó Tisza Tibor látható.

DebrecenDiósgyőr 4–2 (3–1), Debrecen, 1 500 néző, jv.: Andó-Szabó S., gólsz.: Seydi, Volas, Bódi, Tisza, ill. Grumic, Elek

Elhunyt Kolár Endre
2014.04.15. 15:38:00

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy Kolár Endre, az Újpesti Dózsa egykori játékosa életének 65. évében elhunyt – osztotta meg a szomorú hírt az UTE Baráti Köre.

Kolár Endre az Újpesti Dózsa saját nevelésű játékosa. 1972-ben mutatkozott be az élvonalban. Az Újpesttel ötszörös magyar bajnok és egyszeres kupagyőztes. Tagja volt az 1973–74-es idényben BEK elődöntőt játszó csapatnak. 1982-ben Finnországba szerződött, és 1990-ig három finn csapatban szerepelt. A Haka együttesével az 1983–84-es KEK idényben a negyeddöntőig jutott. 1990-ben fejezte be az aktív labdarúgást.
1973 és 1975 között 5 alkalommal szerepelt a válogatottban.

Emlékét megőrizzük!

Szabó Zsolt a legszigorúbb spori
2014.04.15. 03:21:00

Az NB I 24 fordulója alatt Fábián Mihály (8 mérkőzés) vezette a legkevesebb, Farkas Ádám és Andó-Szabó Sándor (22–22) vezette a legtöbb mérkőzést. A profi kerethez tartozó 12 játékvezetőre átlagosan 16 meccs jutott. Érdekesség, hogy Becséri Dániel mérkőzésein szinte garantált a hazai siker (14 mérk. / 11 hazai gy., 1 döntetlen, 2 vendég gy.), Kassai Viktor találkozóin pedig a vendégek reménykedhetnek (19 / 3, 7, 9). Külön érdekesek Erdős József mutatói, amik – az osztályzatokat kivéve – minden rangsorban a legkisebbek közül valóak. Az alábbiakban a lapok formájában kiosztott büntetőpontok, a megítélt tizenegyesek, a meccseiken esett gólok száma, a meccseik nézőszáma és a Nemzeti Sport osztályzatai alapján rangsoroljuk a játékvezetőket. Fotónkon a két kategóriában (legtöbb büntetőpont és legtöbb néző) is első helyezett Szabó Zsolt (fotó: mlsz.hu) látható. Minden rangsor az egy meccsre vetített legmagasabb értéktől indul.

Büntetőpontok:
1. Szabó Zsolt 7,38, 2. Fábián Mihály 7,25, 3. Farkas Ádám 7,05, 4. Solymosi Péter 6,81, 5. Kassai Viktor 6,42, 6. Vad II István 6,32, 7. Andó-Szabó Sándor 6,18, 8. Becséri Dániel 5,71, 9. Iványi Zoltán 5,67, 10. Németh Ádám 5,62, 11. Erdős József 5,61, 12. Bognár Tamás 4,71.
Tizenegyesek:
1. Németh Ádám 0,85, 1. Vad II István 0,58, 3. Solymosi Péter 0,48, 4. Kassai Viktor 0,47, 5. Farkas Ádám 0,45, 6. Becséri Dániel 0,36, 7. Szabó Zsolt 0,31, 8. Iványi Zoltán 0,22, 9–10. Bognár Tamás és Andó-Szabó Sándor 0,14–0,14, 11. Fábián Mihály 0,13, 12. Erdős József 0,11.
Gólok:
1. Farkas Ádám 3,50, 2. Solymosi Péter 3,38, 3. Becséri Dániel 3,21, 4. Bognár Tamás 2,93, 5. Németh Ádám 2,92, 6. Szabó Zsolt 2,77, 7. Kassai Viktor 2,74, 8. Vad II István 2,68, 9. Andó-Szabó Sándor 2,64, 10. Erdős József 2,06, 11. Iványi Zoltán 2,00, 12. Fábián Mihály 1,88.
Nézők:
1. Szabó Zsolt 4149, 2. Andó-Szabó Sándor 3741, 3. Kassai Viktor 3499, 4. Farkas Ádám 3078, 5. Vad II István 2714, 6. Németh Ádám 2411, 7. Solymosi Péter 2406, 8. Bognár Tamás 2390, 9. Iványi Zoltán 2289, 10. Fábián Mihály 2271, 11. Erdős József 2153, 12. Becséri Dániel 2008.
NS-osztályzatok:
1–2. Iványi Zoltán és Becséri Dániel 8,00–8,00, 3. Bognár Tamás 7,93, 4. Kassai Viktor 7,84, 5. Szabó Zsolt 7,77, 6. Solymosi Péter 7,52, 7. Farkas Ádám 7,50, 8. Erdős József 7,17, 9. Vad II István 7,05, 10. Fábián Mihály 7,00, 11. Németh Ádám 6,85, 12. Andó-Szabó Sándor 6,82.

Edzőváltás Komlón
2014.04.14. 18:05:00

A hétvégén hazai pályán 4–0-s vereséget szenvedett a Komlói Bányász a Videoton második csapatától. az NB III Közép csoportjában sereghajtó csapat lemaradása már olyan sok a bennmaradást érő helyektől (13 pont a hátrány), hogy nyáron szinte biztosra vehető az osztályváltás. A sikertelenség miatt a klubvezetés úgy döntött, hogy Vas László nem folytathatja tovább a munkát, helyette Nagy Tamás (fotónkon) kapott megbízást a vezetőedzői teendők ellátására.

– Vas László munkáját köszönjük, de jövőt nem vele képzeljük el. Sikerült az őszihez képest jobb csapatot összehoznia, több játékos rajta keresztül került Komlóra, ebben elévülhetetlen érdemei vannak – mondta Pintér Attila szakosztályvezető a bama.hu portálnak. – Nagy Tamással szeretnénk hosszú távra tervezni, de egyelőre csak a szezon végéig állapodtunk meg vele, azután a nyáron újra leülünk tárgyalni. Még mindig látunk reményt a bennmaradásra.

"Ne hívogass!" – mondta a klubtulajdonos
2014.04.14. 11:58:00

A bíróságon fog folytatódni Szélesi Zoltán (fotó: nso.hu) furcsán alakuló újpesti munkaügye. Mint emlékezetes, a klub licencátadásakor a labdarúgóknak új munkaszerződést kellett aláírni a klublicencet megkapó Újpest 1885 Kft-vel, így biztosítva, hogy a csapat játékosai folytatni tudják a bajnokságot. Így történt Szélesi esetében is. A procedúra során előbb megszüntették a régi kontraktusokat, majd a játékosok – Szélesivel együtt – aláírták az új szerződésüket.

– Szerettem volna egy példányt kapni az új szerződésemből, de Gyarmati Eszter ügyvezető nem adott belőle, mondván, hogy azokat egyszerre fogja aláírni a klubtulajdonos, és a saját példányukat csak utána kapják meg a játékosok – idézte fel a történteket Szélesi Zoltán. – Az első meglepetés akkor ért, amikor a Szombathelyre való induláskor megtudtam, hogy nem számítanak rám a Haladás elleni bajnokin. Persze próbáltam utánajárni a dolgoknak, de sikertelenül... Hétfőn a büfében találkoztam Roderick Duchatelet úrral, aki először felháborodva megkért, hogy ne hívogassam őt, majd tájékoztatott, hogy a jogi képviselőmmel közölni fogják a klub velem kapcsolatos álláspontját. Végső soron az történt, hogy a klubtulajdonos kihasználta az adódó szituációt és a régi szerződésem megszüntetése után nem írta alá az újat. Egyébként nem is értem, hogyan lehetséges ez, nem gondoltam volna, hogy ezt így megcsinálhatják velem! Az ügynek folytatása lesz, már megtettem a jogi lépéseket a klub méltánytalan eljárása miatt. Jelenleg szabadon igazolható vagyok, napokon belül aláírhatom az új szerződésemet egy másik klubhoz.

A Hivatásos Labdarúgók Szervezete pontosan az ilyen jellegű ügyek miatt fordult levelével a Magyar Labdarúgó Szövetséghez. Morálisan elfogadhatatlannak tartjuk, hogy miközben a bundaügyek okán rengeteg labdarúgó játékjogát felfüggesztették, holott jogerős ítélet ellenük nem született, ugyanakkor egy klub, esetünkben az Újpest FC – minden következmény nélkül – megtehette Szélesi Zoltánnal , hogy a jövő nyárig élő szerződéséből kiforgassák!

Győzelmével dobogón a Haladás
2014.04.13. 21:09:00

Vasárnap estére kiderült, hogy a Győr és a Haladás is nyertese a Debrecen és a Videoton botlásának. A délutáni találkozón a hatalmas kedvvel játszó Haladás nekiesett a Honvédnak és Radó vetérletével úgy verték két góllal a kispestieket, hogy a mérkőzés kimenetele egy percig sem volt kérdéses (2–0). Fotónkon a Hali mindkét gólját jegyző Hrepka Ádám látható.

Az esti találkozón meglepetésre a Kecskemét jutott előnyhöz, a Győr pedig sokáig hiába vezetett számtalan támadást, a vendégek jól védekeztek. Szünet után aztán mégis összejött az egyenlítés, miközben több ziccer is kimaradt mindkét oldalon. A hosszabbítás legvégén, a 93. percben Varga Roland begyömöszölte a Győr győztes gólját, ami után azonnal lefújták a találkozót (2–1).