ÉLŐ-PONT 2.1

Honlapkészítés
A FIFPro üdvözli a sárga lapok eltörlését
2014.07.28. 01:27:00
A nemzetközi játékos-érdekvédelmi szervezet örömmel fogadta az UEFA döntését, ami szerint a Bajnokok Ligájában és az Európa-ligában módosították a sárga lapok után járó eltiltások rendszerét, aminek érdekében a FIFPro néhány évvel ezelőtt már sürgetőleg fellépett.

Másfél hete az UEFA sürgősségi testülete ügy döntött, hogy a csoportkörtől a negyeddöntőkig szerzett sárga lapokat nem "viszik" magukkal a játékosok az elődöntőbe. Ezzel a lépéssel a nemzetközi labdarúgó-szervezet sokat tett a fair play szellemiségének magasabb szintű érvényesüléséért.
– Nagy örömünkre szolgál, hogy az UEFA meghallgatta az érveket és megváltoztatta a szabályokat – mondta Tijs Tummers, a FIFPro technikai bizottságának vezetője (fotónkon). – Azt hiszem, hogy méltányos döntés született. A korrekció megakadályozza, hogy egy játékos a korábbi sárga lapjai miatt lemaradjon az élete mérkőzéséről, legyen az Európa-bajnokság, a Bajnokok Ligája, vagy az Európa-liga fináléja. Az új szabályozás minden UEFA-rendezvényen egyformán érvényes. Igazságos döntés született.

Tavaly még eltérő szabályozás volt érvényben a három sorozatban. Legutóbb a Real Madrid játékosa, Xabi Alonso esett áldozatul a büntető céduláknak. A spanyol klub sztárjának az új szabály szerint nem kellett volna kihagynia a BL-döntőt...
Böde triplázott Kecskeméten
2014.07.27. 22:38:00

Vasárnapra a megszokottnál több, három mérkőzés maradt az élvonalbeli bajnokság 1. fordulójában. A délutáni meccsen a Ferencváros szinte állva hagyta a házigazda Kecskemét együttesét az első félidőben. A zöld-fehérek folyamatosan támadtak, aminek a 25. percben lett meg az eredménye. Böde Dániel (fotónkon) ma alaposan kifényezte a góllövőcipőjét, hiszen nemcsak ekkor, hanem a 62. percben történt hazai egyenlítés után is gólerős volt, összesen háromszor vette be Tujvel kapuját (1–3).

A Diósgyőr–Puskás Akadémia mérkőzésen a nagy becsvággyal küzdő hazaiak – két El-meccs között – a honi pontvadászatban is igazolták jó formájukat és úgy nyertek egy gólkülönbséggel, hogy legalább négy találat a lábukban maradt (2–1). A Paks–Győr zöld-fehér rangadón a jóval esélyesebbnek tartott vendégeket meglepte a Paks, a 19. és 24. percben esett gólokkal 2–0-ra elhúztak a hazaiak. Szünet után meddő mezőnyfölénybe került a Győr, de a paksi kapu nem volt komoly veszélyben. Meglepően könnyen nyert Csertői Aurél csapata, pedig ez volt a nyitány meglepetése (2–0).

(Jegyzőkönyvek hírünk belső oldalán!)

Kiemelt ajánlat HLSZ-tagoknak ma estére!
2014.07.27. 17:15:00

A 29. F1-es Magyar Nagydíjat pár órával ezelőtt Daniel Ricciardo nyerte meg.

Felhívjuk a profi labdarúgók figyyelmét, hogy a Hivatásos Labdarúgók Szervezete és a Symbol Budapest közreműködése nyomán a ma este (július 27., vasárnap, 22 óra) megrendezésre kerülő GP AFTERPARTY kiemelt kedvezménnyel várja a játékosokat!

A Symbol Budapest (1036 Budapest, Bécsi út 56.) által szervezett eseményen a labdarúgók Paddock-jeggyel garantált belépéshez jutnak az afterparty területére, ahol 03.00-ig korlátlan alkoholos és üdítőital fogyasztás mellett szórakozhatnak. A jegyek elővételben 100 euróba, a helyszínen 200 euróba kerülnek.

A labdarúgók, ha a párjukkal érkeznek, a fenti árakkal szemben 100 euróért két fő részére szóló belépőjegyet kapnak!

Repülőrajtot vett az MTK
2014.07.26. 23:09:00

Szombaton négy mérkőzéssel folytatódott az NB I első fordulója. A nap legnagyobb győzelmét a Pécsre látogató MTK érte el. Garami József együttese gólnélküli első félidő után a második játékrészben négy gólt (!) ért el, miközben egyet sem kapott. Fotónkon a duplázó Kanta József látható (0–4).

A Honvéd sokáig nem tudott mit kezdeni a 26. perctől emberhátrányban játszó Dunaújvárossal. Amikor már komolyan felcsillant a pontszerzés lehetősége az újonc előtt, az utolsó 15 percben a kispestiek megrázták magukat és háromszor is betaláltak az indiszponáltan tevékenykedő Milinte kapujába (3–0). Székesfehérváron a védőként játszó Juhász Roland két góljával döntő érdemeket szerzett a Pápa legyőzésében. A Videoton egy félidőt emberhátrányban játszott, de így sem volt veszélyben a három pont (3–0). Szombathelyen a 83. percig kellett várni a mindent eldöntő találatra, amit a táncoslábú Suljic ért el, így végül a lilák örülhettek (HaladásÚjpest 0–1).

Csapatnyi új igazolás az SZTK együttesénél
2014.07.26. 15:30:00

A klub hivatalos honlapjára felkerült hír szerint tizenegy új játékossal erősítették meg az NB II-es Szigetszentmiklós keretét. Jelentős változás az eddig sok légióssal dolgozó egyesület játékospolitikájában, hogy az érkezők közül tíz játékos magyar és csak egy küföldi.

Kállai Norbert (középhátvéd, védekező középpályás) Jászapátiból, Hevesi-tóth Tamás (támadó középpályás) Veszprémből, Szabó bence (csatár) Angyalföldről, Szepessy Róbert (csatár) Szolnokról, Hammer Róbert (hátvéd) Újpestről, Jasarevic Mahir (középpályás) Andráshidáról, Osvát Attila (csatár) Balatonfürderől, Bankő-Bíró Norbert (belső védő) Dunaföldvárról, Sipos Bence (középpályás) az MTK-tól, Tóth Ferenc (belső védő) szintén az MTK-tól, míg a klub saját U21-es együtteséből Szini László (csatár) érkezett az SzTK felnőtt csapatához.

Döntetlen az új idény nyitányán
2014.07.25. 21:07:00

Pénteken megkezdődött az NB I 2014–2015. évi idénye. Az első forduló mai mérkőzésén az újonc Nyíregyháza a bajnok Debrecent fogadta. Az első félidőben szinte felbillent a pálya. A Debrecen sorra dolgozta ki a gólhelyzeteket, ám a lövéseknél vagy az irányzékkal volt baj, vagy a nyírségiek kapusa védett nagy bravúrral. A hatalmas nyomást 39 percig bírta a Nyíregyháza, ekkor Seydi (fotónkon) nagy erejű és pontos lövése utast talált a kapuba (0–1).

Szünet után nagyot változott a játék képe. A Nyíregyháza komoly erőkkel támadott, láthatóan igen nagy becsvággyal törtek előre Bajzáték. A 73. percben megszületett az egyenlítő gól. Abdouraman elesett a tizenhatoson belül, Kassai tizenegyest ítélt, amit Pekár értékesített.
Újabb találat már nem született, a két csapat igazságosnak mondható döntetlennel nyitotta meg a szezont (1–1).

(Jegyzőkönyv hírünk belső oldalán!)

Debütált itthon a jelölőspray
2014.07.25. 20:16:00

Az NB I pénteki rajtján Kassai Viktor (fotónkon) játékvezetőt érte a megtiszteltetés, hogy Magyarországon elsőként "bevesse" a jelölősprayt, ami a 2014-es brazíliai világbajnokságon mutatkozott be a labdarúgásban. Mint emlékezetes, az argentin találmány kitűnően betöltötte feladatát a vébén, vagyis a szabadrúgásoknál a fűre ráfújt fehér habból álló (és egy perc múlva magától eltűnő) vonalat nem lépték át a sorfal tagjai és a labda is maradt a kijelölt helyén, nem próbálták meg előrébb lökdösni a támadó csapat játékosai.

Nyíregyházán a Debrecen vendégeskedett pénteken, és az NB I 2014–2015. évi nyitányán már ott fityegett Kassai derekán a spray, amit a bajnoki találkozó 51. percében kellett első ízben használnia. Ekkor a nyírségi Rezes végezhetett el szabadrúgást. A Loki védői elé fújt fehér vonal ezúttal is ellátta feladatát, Rezes pedig a kijelölt helyről remek lövést küldött kapura, a labdát Poleksic bravúrral védte a bal kapufánál.
Sporttörténelmi pillanat volt!

"Csak a Diósgyőr!"
2014.07.24. 22:37:00

A borsodiak szurkolói rigmusa csütörtök este fájdalmasan igaz volt. Az Európa-ligában szereplő három csapatunk közül ugyanis rajtuk kívül nem jutott tovább magyar együttes a 3. selejtezőkörbe. Az idegenbeli 2–0-s siker után Gosztonyi András (fotónkon) a 38. percben tizenegyesből betalált, ekkor a DVTK már három góllal volt jobb a Litex Lovecs együttesénél. Sajnos a vége mégis izgalmas lett, mert a vendégek a finisben öt perc alatt fordítottak és egyetlen gólon múlt a továbbjutás (1–2). Szerencsére több találat nem esett, így a Diósgyőr örülhetett!

Itthon 3–0-ra kikapott a Győr a svéd Göteborgtól, ami után a visszavágón nem sok esély maradt a továbbjutásra. A 66. percig nem történt a mérkőzés kimenetelét befolyásoló tényező, ekkor a rosszul becsúszó Rudolfot azonnali pirossal kiállította a játékvezető. Két perccel később a győriek emberhátrányban vezetéshez jutottak, Andric volt eredményes. Eggyel kevesebben azonban már nem tudott közelebb férkőzni az ETO, de legalább a búcsú szépre sikerült. A Ferencváros bizakodva várta a Rijeka elleni visszavágót, hiszen "csak" egy gól volt a hátránya. A meccs azonban hamar rosszra fordult. Az első félidőben két góllal elhúzott a Rijeka. A második félidőben Böde beállása színt hozott a zöld-fehérek játékába, ám ez csak egy büntető kiharcolásához volt elég, amiből legalább a szépítő gól megszületett. Búcsúzott a Ferencváros is.

Európa-liga, 2. selejtezőkör, visszavágók
Göteborg–Győr 0–1 (0–0), Göteborg, gólsz.: Abdric. Tj.: a Göteborg 3–1-es összesítéssel. Diósgyőr–Litex Lovecs 1–2 (1–0), Nyíregyháza, gólsz.: Gosztonyi (11-esből), ill. Asprilla, jordan (11-esből). Tj.: a Diósgyőr 3–2-es összesítéssel. Ferencváros–Rijeka 1–2 (0–2), Puskás-stadion, gólsz.: Ugrai (11-esből), ill. Krstanovic (11-esből), Samardzic. Tj.: a Rijeka 3–1-es összesítéssel, kettős győzelemmel.

Szerdától sztrájkolnak Ecuadorban
2014.07.24. 02:05:00

Szerdától elmaradnak a bajnoki fordulók Ecuadorban (mind a hat szerdai találkozót elnapolták), miután Jorge Guzman, az Ecuadori Hivatásos Labdarúgók Szervezetének (AFE) főtitkára bejelentette, hogy a jelenlegi szabályzással elégedetlen játékosok nem lépnek pályára. A sztrájk jövő vasárnap is folytatódik abban az esetben, ha addig nem születik konszenzus a követelés ügyében.

Ecuadorban minden labdarúgó szolidaritást vállalt azokkal a társaikkal, akiknek hosszú hónapok óta tartozik a klubjuk. Az Ecuadori Labdarúgó Szövetség (FEF) egyelőre nem hajlandó tárgyalni a klubok fizetési morálját érintő rossz szabályzás megváltoztatásáról. A hatályos Alkotmánnyal ütköző cikkelyek szerint a játékosoknak kötelességük három hónapig várni a pénzükre, amennyiben a klub nem fizeti ki időben a járandóságukat. Egyedül a Munkaügyi Kapcsolatok minisztere állt szóba a játékosok képviselőivel, akik Carlos Marx Carrascónak átadták a kérelmeik listáját.

Az alkotmányellenes rendelkezések sértik a játékosok munkavállalói jogait, ezért érdekvédelmi szervezetük minden eszközt megragad a törvénysértések felszámolásáért.

Elérte célját a HLSZ Draft
2014.07.23. 18:33:00

Hétfőtől mostanáig a HLSZ Draft keretében két edzésre és egy edzőmérkőzésre került sor Csepelen. Amint ezt jeleztük, már az első naptól kezdve több klub képviselője érdeklődött a 20-22 esztendős fiatalemberek iránt, akik közül többen konkrét szerződéskötési lehetőség előtt állnak.

A foglalkozásokon tizenhárom szerződés nélküli labdarúgó vett részt, ám szerdára csak heten maradtak, mert a többiek már a reménybeli új klubjukkal tárgyaltak.

Tekintve, hogy szerdán még tovább nőtt az érdeklődés a HLSZ Draft játékosai iránt, ezért úgy döntöttünk, csütörtökre nem hívjuk vissza a játékosokat a tervezett edzőmérkőzésre, hanem további pályafutásokhoz sok sikert kívánva szurkolunk nekik, hogy új klubjukban megtalálják számításukat!